Bezlepkové rohlíčky s oříšky

Suroviny

100 g hladké kukuřičné mouky
40 g pohankové mouky
50 g polohrubé rýžové mouky
100 g cukru moučka
1,5 lžičky mleté skořice
sůl
1 vejce
120 g mletých vlašských oříšků
180 g Hery ( másla )
kukuřičný škrob na podsypání
Na obalení:
3 PL moučkového cukru
1 sáček vanilkového cukru

Postup přípravy receptu

 1. Všechny druhy mouky spojíme s cukrem, skořicí a špetkou soli na pracovní desce. Přidáme vejce, mleté oříšky a změklý tuk.

 2. Chladnýma rukama (raději pracujeme v chladnější místnosti) rychle vypracujeme těsto. Zabalíme ho do potrávinářské fólie a na 2 hodiny pak dáme odpočinout do chladničky.

 3. Z odleželého těsta tvoříme malé válečky, které ohneme do tvaru rohlíčků. Těsto dle pořeby podsypáváme škrobem.

 4. Rohlíčky rozložíme na plechy s pečícím papírem a pečeme ve vyhřátí troubě cca 10-15 minut na 180 stupňů. Upečené rohlíčky ještě horké obalujeme ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

 5. Někdo rohlíčky obaluje až chladnější, aby se tolik neobalily cukrem. Zdroj: "Vaříme s dětmi "

Poznámka od kuchařky

Právě jsme je dopekli a jsou moc dobré, chutnají nám více, jak klasické rohlíčky, které právě obaluji v cukru.

Komentáře k receptu Bezlepkové rohlíčky s oříšky

 • Elen Elen(neregistrovaný)

  varilamyskakasicku:
  Děkuji moc za odpověď. Já se právě bála, jestli jsou dost upečené, a ještě se mi nezdály. Mně to s troubama obecně nějak nejde. Možná rohlíčky zkusím ještě jednou s tou hladkou rýžovou moukou, tedy až ji nakoupím. :-)
  Zkoušela jsem i recept na čokoládové celozrnné sušenky a taky se mi moc líbil.:-K

  Letos mě nějak vtáhly ty zdravé recepty a když mi zbyly bílky a dělala jsem ořechové kokosky, napadlo mě je udělat taky zdravě.
  Ušlehala jsem v robotu 4 bílky se 150 g třtinového cukru (normálně hrubého)a pak přidala 250 g namletých slunečnicových semínek místo lískových oříšků. Nastříkala to na plech jako malé hromádky a posypala každou hromádku troškou slunečnicových semínek. Pak sušila v troubě (to ještě musím taky vypilovat) a výsledek nebyl špatný, chutnaly mi víc než ty ořechové, chutnaly jako chalva, jak se prodává v obchůdcích se zdravými potravinami. Asi by v normálních receptech krásně šlo suroviny nahradit potravinami zdravějšími. Začíná mě bavit hledat alternativy a zkoušet. :-8
  Děkuji Vám za recepty a inspiraci a přeji krásné vánoční svátky.:-K

  Odpovědět

 • olahok: děkuji olahok:-K to jsi mne potěšila, přece jen se člověk obává, zda to bude všem chutnat,;-) také jsem si je hlídala, ale moc dobře se mi s těstem dělalo, dokonce více, než s vanilkovými rohlíčky klasika, to mi nešlo tak dobře, jako tyto rohlíčky a moc díky,po pár dnech jsou ještě lepší:-K;-)

  Odpovědět

 • Elen: Já jsem je hlídala, když malinko pak tmavly, tak jsem je vyndala, mám novou troubu a ta ale jede, jak dábel:-O, takže pak jsem měla strach, aby nebyly nedodělané, ale došly, tak je vyndejte hńed, jak se Vám zdají ,že maji barvu dobrou, ale taky jsem měla pár tmavých na druhé straně plechu, ale zkusím dát příště hladkou rýžovou mouku také, ale jinak po pár dnech už jsou moc dobré, cukr jsem dála řádně a dobré:-K;-) díky moc:-K

  Odpovědět

 • Elen Elen(neregistrovaný)

  :-8 Moc bezva rohlíčky, s těstem se pěkně pracovalo, jen se nechtělo upéct, mám je oproti Vám dost tmavé, což cukr zakreje. Chuťově jsou výborné, jen se mi zdá, že ta polohrubá rýžová mouka se nějak neupekla a vrže mezi zuby. :-S Myslíte že by to šlo s hladkou rýžovou moukou nebo kde jsem mohla udělat chybu? Pekla jsem první várku při 160, pak jsem zkusila druhou při 175 stupních a pokaždé byly dost tmavé, jen tak tak že se nespálily. Vy je máte nádherné.:yes:

  Odpovědět

 • olahok olahok(neregistrovaný)

  Veelké poděkování za tento bezvadný rcp. Po dlouhé době něco z bzlp rcp co nejen chutná, ale i vypadá jako "to" běžné. Zkusila jsem jen z 1 dávky, ale zbytek rodiny, jindy se ofrňující nad bzlp jídlem, se do nich pustil, a samá chvála! Tak to bylo jen zahřívací kolo, a dnes upeču znova. S těstem se pracuje výborně, narozdíl od jiných bzlp těst. Doporučuji vyzkoušet, je to vynikající. :yes::yes::yes::yes::yes::-K:-))

  Odpovědět

 • jarka skrobakova: díky Jaruško, měl by být o tyto recepty větší zájem, neboť je zdravý a občas je potřeba sem dát takový recept, když jsem denně viděla, co rodiče dávají dětem do koutku k jídlu a děti nemocné, tak mi bylo z toho ouva:-K;-)

  Odpovědět

 • jarka skrobakova jarka skrobakova

  Máš je moc krásné:-!:-!:-! Ivi a to foto je moc pěkné +5:yes::yes::yes::yes::-p:-p

  Odpovědět

 • Jana Remkova: Jani, mají ji ve Zdravé výživě, já jí dávám často do jídel:-K

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jsi fakt šikula:-) Já tady nikde nějak nevidím kukuřičnou mouku, asi se blbě dívám.:-//

  Odpovědět

 • olahok: tak to jsem ráda, je to recept z článku "vaříme pro děti" a jsou moc dobré, dobře se s těstem pracuje:-K

  Odpovědět

 • olahok olahok(neregistrovaný)

  Děkuji převelice za našeho 3letého bezlepkáčka, teď bude mít vánoce se vším, co k nim patří. Hned zítra vyzkouším. :yes::yes::yes::yes::yes::-K

  Odpovědět

 • Lákalo mne to vyzkoušet, peču klasické zrovna, ale tyto lépe drží tvar a chutnají nám více:-));-) díky Iness

  Odpovědět

 • Iness Iness

  Myško parádní rohlíčky, potěšení pro bezlepkáčky:-p:-K+1:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: vanilkové rohlíčky z pohankové mouky vanilkové rohlíčky z ryzove mouky bezlepkove rohlicky bezlepkove ořechove rohlicky slunečnicové rohlíčky bezlepkové vanilkové rohlíčky rohlicky z ryzove mouky pohankové rohlíčky bezlepkové rohlíky recept dobré bezlepkové vanilkové rohlíčky výborné bezlepkové rohlíky výborný recept na bezlepkové vanilkové rohlíčky recept recept na bezlepkové vanilkové rohlíčky vanilkove ořišky bezlepkove vanilkové rohlíčky bezlepkové bezlepkové rohliky vanilkové rohlíčky bezlepkové z lískových oříšků vanilkové rohlíčky z bezlepkové mouky bezlepkové rohlcky bezlepkové vanilkové rohlíčky recepty