Vepřové kotlety s javorovým sirupem

Vepřové maso Doba přípravy: 25 min. 14 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 25 min. 14 názorů

Suroviny 4 porce

4 lžíce olivového oleje
4 vepřové kotlety
4 šalotky nebo 2 červené cibule
2 lžíce nasekaného tymiánu
80 ml jablečného octa
120 ml javorového sirupu
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Kotlety osolte, sůl do nich vetřete. Vlijte na pánev 3 lžíce oleje, nechte rozpálit a vložte kotlety. Opékejte asi 3 - 5 minut po každé straně. Ve finále by měly být pěkně zlatavé.

  2. Pak je vyndáme na talíř a zakryjeme alobalem. Do uvolněné pánve přilijeme zbylý olej, vsypeme cibuli a tymián. Osolíme, opékáme asi 3 minuty dosklovita. Potom zalijeme octem a vařečkou oškrabujeme všechny připečeny. Vaříme 2 minuty a pak přilijeme javorový sirup a přidáme pepř. Zamícháme a vaříme asi 6 minut. Na talíři polejeme kotlety šťávou a podáváme se šťouchanými bramborami.

Poznámka od kuchařky

Zdroj:Apetit 2012

Komentáře k receptu Vepřové kotlety s javorovým sirupem

Tématické fráze: javorový sirup lidl recepty s javorovým sirupem maso s javorovým sirupem javorový sirup recepty maso a javorový sirup vepřové maso s javorovým sirupem vepřové kotlety apetit na co se používá javorový sirup recepty apetit kotlety apetit vepřové kotlety maso javorovy sirup apetit vepřové kotlety recept javorovy.sirup na maso vepřové kotlety po žrebnicku javorový sirup recepty apetit javorovvy sirup lidl maso s javorový sirup recepty javorový sirup kaufland javorový sirup na maso kaufland javorovy syrup