Brněnský vrabec

Vepřové maso Doba přípravy: 90 minut + naložení 20 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 90 minut + naložení 20 názorů

Suroviny 6 porcí

1 kg vepřových palců z kýty (nebo špalíky z plecka)
1 lžíce vepřového sádla
3 velké cibule
4 stroužky česneku CZ
3 lžíce kečupu Gurmán (OTMA)
1 lžíce paprikové pasty
celý kmín
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Palce ponecháme vcelku (8-10 kusů), promícháme je se solí, kmínem, nadrobno nakrájenou cibulí, rozetřeným česnekem a kečupem smíchaným s paprikovou pastou. Takto obalené maso necháme odležet 6 hodin, nebo i přes noc.

  2. Pekáč vytřeme lžící sádla, rozložíme naložené maso a lehce podlijeme vodou. Pečeme do měkka pod pokličkou nebo alobalem. Jakmile je maso měkké, dopečeme odkryté za častého přelévání výpekem.

  3. Podáváme s vařeným kysaným zelím a vhodnou přílohou jsou variace knedlíků z bramborového těsta (noky, koule, šišky, plátky knedlíků).

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Jihomoravská kuchařka - cena 9,-Kčs - lehce upraveno dle vlastních potřeb, možností a chutí.

Komentáře k receptu Brněnský vrabec

Předchozí 1 2

Tématické fráze: pečený vrabec moravský vrabec s kečupem pečený vrabci moravský vrabec z kýty brněnský vrabec se zelím jak naložit maso na moravského vrabce vrabec peceny moravský vrabec naložení cesky vrabec recept brněnske vrabci recepty maso na vrabce brnensky zavitek jak nalozit maso na vrabce naložení masa na vrabce brnesky dort vepřové maso brněnsky vrabec recept na brněnský brabec brněnské výpečky recept brnenske brabce pečené maso - brněnský vrabec