Mřížkované půlměsíčky

Suroviny

200 g moučkového cukru
200 g másla
200 g hrubé mouky
4 vejce
1 vanilkový cukr
Citronová poleva:
140 g moučkového cukru
1 lžička vroucí vody
2 lžíce citronové šťávy
1 lžička oleje

Postup přípravy receptu

  1. Cukr, máslo a žloutky vyšleháme do pěny, přidáme tuhý sníh vyšlehaný z bílků, do kterého jsme dali zašlehaný vanilkový cukr a mouku, a vše zlehka promícháme. Připravené těsto rozetřeme na vymazaný plech a upečeme.

  2. Upečený moučník pošplícháme rumem a polijeme citronovou polevou, kterou jsme si připravili a necháme ztuhnout. Po ztuhnutí si vezmeme kulaté vykrajovátko a začneme vykrajovat půlměsíčky.

  3. Poleva: Cukr zalijeme vařící vodou, citronovou šťávou, olejem a vymícháme na hustou bílou polevu.

Poznámka od kuchařky

Po ztuhnutí polijeme polevu rozehřátou čokoládou( pošplícháme)

Komentáře k receptu Mřížkované půlměsíčky

Tématické fráze: pulměsíčky s citronovou polevou citronové pulměsíčky čokoládové půlměsíčky půlměsíčky s polevou rumové půlměsíčky citrónové máslové půlměsíčky čokoládové půlměsíčky s citronovou polevou recept na půlměsíčky s citrónovou polevou piškotové pulměsičky pulmesičky s bilou polevou rumové půlměsíčky babicky čokoládové pulměsíčky recept citronové pulměsíčky cukroví snehove pulmesicky recept vánoční cukroví půlměsíčky s citronovou polevou vanilkové půlměsícky s citronovou polevou máslové půlměsíčky jak vykrajovat půlměsíčky půlměsíčky polité s citronovou polevou citronové půlměsíčky recept