Řezy pohádka

Suroviny

Piškot:
4 vejce
16 dkg cukru krystalu
8 lžic horké vody
14 dkg polohrubé mouky
kakao podle chuti
1/2 prášku do pečiva
Krém:
0,25 l mléka
3 dkg polohrubé mouky
3 dkg másla
1 máslo
20 dkg moučkového cukru
kakao podle chuti

Postup přípravy receptu

 1. Těsto: Ušleháme 4 vejce,16 dkg cukru a 8 lžic horké vody. Potom přidáme 14 dkg polohrubé mouky, kakao a půl prášku do pečiva. Upečeme na vymazaném a moukou vysypaném plechu ve středně teplé troubě.

 2. Krém: Na kaši uvaříme 0,25 l mléka ,3 dkg másla a 3 dkg polohrubé mouky. Utřeme 1 máslo ,20 dkg moučkového cukru, kakao a do utřeného přidáme vychladlou kaši. Do hotového krému přidáme trochu rumu.

 3. Nakonec polejeme čokoládovou polevou.

Komentáře k receptu Řezy pohádka

 • pružinka pružinka(neregistrovaná)

  řezy jsou opravdu pohádka-velká dobrota:yes::-))

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  :yes::-D tyto řezy znám pod názvem "Boženčina pohádka" ale krém mám jinak zpracovaný - z tuku a mouky udělám světlou jíšku, kterou zaliji mlékem a provařím - vychladlé zašlehám do másla s cukrem a kakaem;-)

  Odpovědět

 • jabl.ko jabl.ko

  "Pohádku" vždycky pekla moje babička ;-) byla to velká dobrota :-p ale měla trošičku jiný recept, bez kakaa a s piškoty, budu ho muset pohledat :-)) :yes:+2

  Odpovědět

Tématické fráze: řez pohádka pohádkové řezy boženčina pohádka pohádka řez řez pohádka recept brněnské řezy pohádkový řez pohadkove rezy recept krem pohadka pohádka recept recepty pohádka recept rez pohadka bozenciny rezy pohadkove rezy na plech piskotova pohadka recept pohádka recept na pohádkové řezy buchta pohádka recept recept boženčina pohádka řezy jako pohádka