Bůček na černém pivu s nádivkou

medmic Kuchař: medmic

Vepřové maso 1 názor

Suroviny

1 (až 1,3) kg bůčku špičky
1 černé pivo
1 cibule
kmín
celý pepř
bylinková sůl (použita Allnatura)
Nádivka:
1/4 kg uzené krkovičky
1/3 veky
3 kuličky mraženého listového špenátu
2 vejce
1 stroužek česneku
plátek špeku
mléko
strouhanka
muškátový oříšek
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. V bůčku vyřízneme kapsu (nejlepší je požádat o to přímo řezníka). Stranu s kůží nařízneme do mřížky. Osolíme nahoře i dole a do nářezů vetřeme bylinkovou sůl. Odložíme do chladu. Mezitím si připravíme nádivku. Špenát necháme rozmrznout. Nakrájíme krkovičku i veku, dáme do mísy a pokropíme mlékem. Přidáme špenát, vajíčko, utřený česnek, na maličké kostky nasekanou trošku špeku, špetku muškátového oříšku a trochu pepře. Promícháme a případně přidáme i trošku strouhanky tak, aby nám vzniklo těstíčko.

  2. Vyndáme si bůček a nádivku nacpeme do vyříznuté kapsy. Pekáček vymažeme zbytkem špeku, poklademe na dno cibuli nakrájenou na kolečka, položíme na ni bůček kůží dolu a vše podlijeme černým pivem. Nemusíme šetřit, ale nemělo by sahat na úroveň nádivky. Maso posypeme kmínem, pekáč přiklopíme a dáme pomalu péci do trouby rozpálené na sto dvacet stupňů. Po třech hodinách bůček odklopíme, polijeme šťávou a dopečeme ho na sto osmdesát stupňů, aby nám vznikla křupavá kůrčička. Podle potřeby během pečení poléváme šťávou. Podáváme buď jen s nádivkou a nebo s bramborem (vařeným i pečeným).

Poznámka

Pokrm vznikl na základě vánoční špenátové nádivky, která slavila velký úspěch http://kdyzvarichlap.blog.cz/1304/nadivka-se-spena...

Pozor, pokud to naplníte tak, jak je to na fotce, tak vám nádivka vyleze ven. Chuťově to rozhodně nevadí, ale z estetického důvodu někdo nemusí být nadšen.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 22 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Bůček na černém pivu s nádivkou

Tématické fráze: nejlepší nádivka do bůčku pečený bůček na černém pivu buček na pivě bůček na pivu pomalu pečený bůček na černém pivu nejlepší nádivka do,bůčku bůček špička pečeny bůček na černem pivě búčkové nádivky buček s černým pivem nádivka k bůčku vepřový búček na černém pivu búček pečený na černém pivu nádivka do búčku peceny bucek podle stupky plněný vepřový bůček na černém pivu uzený búček na pivu pomalu pečený bůček na pivu vepřový bůček na černém pivě bučková kapsa na černém pivu

Zapomněl/a jsem heslo