Bůček na černém pivu s nádivkou

Suroviny

1 (až 1,3) kg bůčku špičky
1 černé pivo
1 cibule
kmín
celý pepř
bylinková sůl (použita Allnatura)
Nádivka:
1/4 kg uzené krkovičky
1/3 veky
3 kuličky mraženého listového špenátu
2 vejce
1 stroužek česneku
plátek špeku
mléko
strouhanka
muškátový oříšek

Postup přípravy receptu

  1. V bůčku vyřízneme kapsu (nejlepší je požádat o to přímo řezníka). Stranu s kůží nařízneme do mřížky. Osolíme nahoře i dole a do nářezů vetřeme bylinkovou sůl. Odložíme do chladu. Mezitím si připravíme nádivku. Špenát necháme rozmrznout. Nakrájíme krkovičku i veku, dáme do mísy a pokropíme mlékem. Přidáme špenát, vajíčko, utřený česnek, na maličké kostky nasekanou trošku špeku, špetku muškátového oříšku a trochu pepře. Promícháme a případně přidáme i trošku strouhanky tak, aby nám vzniklo těstíčko.

  2. Vyndáme si bůček a nádivku nacpeme do vyříznuté kapsy. Pekáček vymažeme zbytkem špeku, poklademe na dno cibuli nakrájenou na kolečka, položíme na ni bůček kůží dolu a vše podlijeme černým pivem. Nemusíme šetřit, ale nemělo by sahat na úroveň nádivky. Maso posypeme kmínem, pekáč přiklopíme a dáme pomalu péci do trouby rozpálené na sto dvacet stupňů. Po třech hodinách bůček odklopíme, polijeme šťávou a dopečeme ho na sto osmdesát stupňů, aby nám vznikla křupavá kůrčička. Podle potřeby během pečení poléváme šťávou. Podáváme buď jen s nádivkou a nebo s bramborem (vařeným i pečeným).

Poznámka od kuchařky

Pokrm vznikl na základě vánoční špenátové nádivky, která slavila velký úspěch http://kdyzvarichlap.blog.cz/1304/nadivka-se-spena...

Pozor, pokud to naplníte tak, jak je to na fotce, tak vám nádivka vyleze ven. Chuťově to rozhodně nevadí, ale z estetického důvodu někdo nemusí být nadšen.

Komentáře k receptu Bůček na černém pivu s nádivkou

Tématické fráze: nejlepší nádivka do bůčku pečený bůček na černém pivu buček na pivě bůček na pivu pomalu pečený bůček na černém pivu nejlepší nádivka do,bůčku bůček špička pečený bůček špička pomalu pečený bůček na cernem na černém pivu pečeny bůček na černem pivě búčkové nádivky buček s černým pivem nádivka k bůčku vepřový búček na černém pivu bucek na cernempive búček pečený na černém pivu nádivka do búčku peceny bucek podle stupky plněný vepřový bůček na černém pivu nejlepsi nadivka do peceneho bucku