Kuře pečené s jablky

Drůbeží maso Doba přípravy: 2-6 hodin podle postupu 17 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 2-6 hodin podle postupu 17 názorů

Suroviny 6 porcí

1 kuře
5 jablek
2-3 stroužky česneku
50-100 gramů špeku
majoránka
sůl
pekáč, trouba a dobrá nálada

Postup přípravy receptu

  1. Jablka omyjeme a rozkrojíme na osminky zbavené jadřinců (nejlépe nejdříve na čtvrtinku, vyříznout jadérka a pak na osminku). Česnek oloupeme a utřeme se solí. Špek nakrájíme na tenké plátky.

  2. Kuře uvnitř pořádně protřeme česnekem se solí a prosypeme majoránkou - nešetříme. Poté dovnitř dáme několik plátků špeku a celý vnitřek naplníme nakrájenými jablíčky - nemusíme je pěchovat úplně na těsno. Do pekáče vložíme zbytek jablek, položíme na ně naplněné kuřátko, které poklademe kousky špíčku - pokud nám nějaký zbyl, dáme ho i na jablka.

  3. Pekáč podlijeme půl skleničkou vody, přikryjeme a vložíme do trouby rozehřáté na necelých sto stupňů a kuře pak necháme prohřívat pět hodin.

  4. Po uplynutí této doby teplotu zvýšíme na sto osmdesát a dopečeme kuřátko tak, aby mělo křupavou kůrčičku - když nám začne zlatavět, je dobré ho polévat výpekem. Tento proces je možno zkrátit a péci ho rovnou na 170-180°C, v takovém případě ho nejdřív půl hodiny stejně pečeme přikryté.

    První verze je ale výrazně šťavnatější a maso doslovně odpadává od kostí a rozplývá se na jazyku.

Poznámka od kuchařky

Vhodnou přílohou je brambor, rýže nebo pečivo a samozřejmě k tomu i upečená jablíčka (či spíše vzniklé skoro pyré). Recept má i při dodržení stejného postupu spoustu chuťových variací - podle toho, jaká máme zrovna jablka, nehodí se jen ty moučná, přeslazená bez chuti.

Komentáře k receptu Kuře pečené s jablky

Předchozí 1 2

Tématické fráze: pečené kuře s jablky kuře s jablky kure na jablkach kuře s jablkem kuře pečené s jablky kuře pečené s jablky pečené kuře na jablkách pečení s jablky pečene kuřeci maso s jablky pečené maso s jablky pečene kuře s jablkem recept kuře s jablky pečené kuře kuře s jablky recepty pečené kuře s jablky kuře na kari s jablky recept pečené kuře s jablky kuře sjablky kuře plněné jablky kuře s česnekem a jablky