Smetanové zapékané mističky s kozím sýrem a tymiánem

Suroviny

toastový chléb
kozí sýr
smetana na šlehání
brusinky
tymián
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Toastový chleba zbavíme kůrky a vyřízneme kolečko tak, aby se nám vešlo do zapékací mističky. (Kdo chce, může toastový chléb zlehka opéct v toastovači).

  2. Smetanu smícháme se solí, pepřem a lístečky čerstvého tymiánu, množství si každý upraví dle chuti své.

  3. Do mističek vrstvíme chléb, 2PL smetany a na plátky nakrájený kozí sýr. Končíme vrstvou sýra, který zalejeme zbytkem ochucené smetany.

  4. Vložíme do trouby vyhřáté na 220°C a zapékáme dozlatova.

  5. Jednotlivé porce pak zdobíme brusinkami a snítky tymiánu, podáváme s opečeným toastovým chlebem.

Poznámka od kuchařky

Myslím, že by to šlo udělat i ve větších zapékacíh miskách, já mám třídecové kokotky, takže to trvá jen chvilinku, cca 10-15 minut.

Zdroj: D.D.

Komentáře k receptu Smetanové zapékané mističky s kozím sýrem a tymiánem

Předchozí 1 2

Tématické fráze: brambory zapečené s kozím sýrem smetanové brambory s tymiánem recepty s kozím sýrem chutovky s kozím sýrem zapecena řepa s kozim syrem zapeceny kozi syr s brusinkami smetana na zapékání zapečené kuře s kozim syrem sýrové zapečené mističky jak se zapéká smetana pzapecene chutovky v mistickach recepty zapečené se smetanou obrázky zapečená červená řepa s kozím sýrem zapečené mističky zapečená mistička se sýrem zapečené bagety s červenou řepou a kozím sýrem zapečené brusinky se sýrem recepty na zapekací mističky smetanová omáčka na zapékání jednoducha zapecena misticka