Buřtové mističky

Suroviny

špekáčky
olej
náplň (co dům dá):
kečup
křen
hořčice

Postup přípravy receptu

 1. Špekáčky nebo silnější párky (nesmíme oloupat kůži) nakrájíme na 1/2 cm silná kolečka a na rozpáleném oleji je z obou stran osmažíme.

 2. Pečením se kůžička smrští a vytvoří mističku. Čím tenčí plátky nakrájíme, tím bude mistička hlubší.

 3. Teplé nebo studené plníme tím, co máme zrovna doma: kečupem, křenem (Křeník), Harrisa, Lutenice, různé druhy hořčice, různé dippy, nádivky, dále je můžeme zdobit.

Poznámka od kuchařky

V dobách, kdy ještě Gothaj nebyl v igelitu se do takové větší "mističky" dobře servíroval bramborový salát nebo ruské vejce.

Je to vděčná součást malého pohoštění i velkých mejdanů.

Komentáře k receptu Buřtové mističky

 • Evula Evula(neregistrovaná)

  Do mističek dávám míchaná vejce;-)

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  No tohle je ale roztomilá vychytávka :yes: Kam na ty nápady chodíte, holky :yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Využití je podle velikosti široké, jde jen o to najít řezníka, který ještě dává salámy do použitelných střívek a né do igelitu.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Na první pohled jsem si myslela, že jsou to nějaké koláče, nebo piškoty:-O Bože, jsem se zase zasmála. No, skvělý nápad Ladi s tou čočkou, dát do toho tu cibulku:-p

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  jé a teď mi připomenul můj drahý choť, že doma ty mističky dávali k vařené čočce nebo hrachu a dávali do nich osmaženou cibulku ;-)

  Odpovědět

 • maris maris

  My jsme je doma mívali plněné špenátem a k tomu bramborový knedlík. Už jsem to taky chtěla udělat, ale s gothajem v igelitu to vážně nejde.:-S Špekáčky mě nenapadly, takže Hello, díky ! :yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  my jsme do něj dávali vejce nahniličku. Myslím že se dá použít i Junior nebo drůbeží salám

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

  To jsme mívali rádi jako děti, občas to dělávám i teď. Říkali jsme tomu "čepičky"

  Odpovědět

 • olda olda(neregistrovaná)

  No, fantazie!!! Všichni to známe, ale kdo to už zkusil? Já tedy ne!!! FANTAZIE :yes: ... Čím by šel nahradit ten Gothaj?

  Odpovědět

Tématické fráze: lutěnica lutenice recept lutenice omáčky - dippy plněné papriky gothajem špagety s gothajem papriky plnene gothajem recepty do zapékacích mističek buřtové recepty buřtový dort harrisa zapečené špagety s gothajem plněné papriky gothajem a syrem pomazánka lutenice lutenice-recept lutenica recept ruské vejce recept paprika zapečená se sýrem a gothajem ruské vejce dippy k jídlu