Mandlovo-sýrové tousty z trouby

Pro začátečníky Doba přípravy: 15minut+5 minut zapéct 7 názorů

Pro začátečníky Doba přípravy: 15minut+5 minut zapéct 7 názorů

Suroviny podle strávníků

1 chlebíčková veka nejlépe domácí
3 tavené sýry (podle chuti)
50 g Nivy
plátek másla
50-100 g nastrouhaného Eidamu
1 plná hrst mandlových plátků nebo rozsekaných vlašských ořechů
menší dlaň nasekané pažitky
olej na vymazání plechu nebo papír na pečení
Něco na ozdobu:
sterilované kapie
nať cibule
pažitka
50 g strouhaného měkkého salámu dle chuti (nemusí být)

Postup přípravy receptu

  1. Do misky si dáme tavené sýry s nivou máslem a smetanou, potom všechno utřeme.

  2. Přidáme polovinu nasekané pažitky, mandlové plátky a kdo by chtěl, přidá nastrouhaný salám, můžeme dosolit, ale niva je slaná dost a stačí to.

  3. Pěkně všechno promícháme a konzistence musí být mazací.

  4. Veku si nakrájíme jako na chlebíčky, pomažeme je sýrovo-mandlovou pomazánkou a skládáme je na plech s pečícím papírem, nebo vytřeným olejem.

  5. Do misky po pomazánce si nastrouháme eidam, k němu přidáme druhou polovinu nasekané pažitky, promícháme a posypeme tím všechny toustíky na plechu a dáme je péct na 200C, dokud se nerozpustí sýr a budou hezky chrupavé, což je za pár minut, musíme hlídat.

  6. Po zapečeníještě můžeme ozdobit dle svojí fantazie.

Poznámka od kuchařky

Veky už jsem měla jen polovinu a chtěla jsem jí uplatnit, tak mě tohle napadlo, jako chuťovka k TV, ale může to být bezvadná večeře. Z tohoto množství to vyšlo na 8 toustů, každý jsme měli 4 a bylo to v nás raz dva. Vy si jich udělejte určitě víc.

Komentáře k receptu Mandlovo-sýrové tousty z trouby

Tématické fráze: rychlovka pro návštěvu tousty tousty s nivou veselé tousty na kolik stupnu zapekat tousty sýrový toust recepty na tusty do trouby výborne tousty v troube zapecene tousty s nivou syrem syrove tousty na ozdunu zapečené tousty na plechu v troubě s nivou pomazánka na tousty do trouby tousty v troubě na kolik se pečou toasty z veky do trouby tousty pro návštěvu tousty pro návštěvý zapečená veka s mazacím sýrem sýrové tousty z nivy sýrové tousty pecene v troube zapečené sýrové tousty v troubě veka tousty s mazacím sýrem