Houby ve slaném nálevu

Suroviny 6 sklenek od Moravanky

1 kg směsi václavek a klouzků klouzků bylo o něco víc
350 ml vody
1 lžička soli

Postup přípravy receptu

 1. U václavek odstraníme nožky a všechny houby očistíme. Malé kousky necháme vcelku, větší překrojíme. Každý druh dáme zvlášť do misky.

 2. Do hlubšího hrnce dáme větší množství horké vody a přivedeme k varu. Do vařící vody nasypeme nejdříve václavky a vaříme 10minut. Poté přidáme klouzky a necháme vařit ještě 3minuty.Vše nalijeme do cedníku a propláchneme studenou vodou.

 3. Do hrnce dáme 350ml nové, čerstvé vody, osolíme a až voda začne vřít, přidáme propláchnuté houby. Na mírném plameni za častého promíchání vaříme 10minut a odstavíme.

 4. Čisté a vysušené sklenice naplníme do 3/4nejprve horkou“hustou“směsí, poté dolijeme zbylou horkou tekutinou a uzavřeme šroubovacími víčky.

 5. Takto připravené houby můžeme po otevření na cedníku propláchnout, nechat okapat a na cibulce připravit s vejcem jako smaženici, nebo můžeme použít do polévky, na omáčku, nebo pod maso.

Poznámka od kuchařky

Já osobně nikdy žádné houby/hřiby nesteriluji. Ať jsou v soli, sladkokyselém nálevu, nebo v sádle, vždy dám do velkého papiňáku pařák na knedlíky+300ml horké vody. Narovnám vedle sebe naplněné skleničky, hrnec uzavřu a od doby varu vařím 5minut, aby se pořádně přichytly víčka.

V receptech jsem našla jednu slanou verzi, kterou přidávám do podobných.

Komentáře k receptu Houby ve slaném nálevu

 • Anna Kocikova Anna Kocikova(autorka receptu)

  MXChaba: Ano,máte pravdu,špatně jsem to v poznámce formulovala.Měla jsem napsat,že já nesteriluji v obyčejném hrnci:-) V tom tlakovém je to rychlejší a svůj účel to také splní.

  Odpovědět

 • MXChaba MXChaba

  Nic proti, ale to vaření v papiňáku j sterilizace ... :-D:-D

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova(autorka receptu)

  Dana61::yes::-K

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  houbičky ve slaném nálevu se hodí opravdu do každého houbového jídla :yes::-D

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova(autorka receptu)

  hanes24:Tý jo,ty plněné:-*tak ty budou mňamkové:-pkolik že nás dělí kilomerů?Jen 68;-)to by šlo:-D:-D

  Odpovědět

 • hanes24 hanes24

  Anna Kocikova:Já jsem je koupil, budou plněné masem s rýží a houbami, taky plněné zelím a 2 plechy pečených nasucho, ty pak nacpu do sklenic a zavařím, teda zavlním. Ty pečené bych měl správně zbavit šlupky, ale lenochovi to nesmí vadit. Je z nich pak výborný salát, když se otevřou. Po práci přiměřeně odpočinku. Je dobré více odpočívat než pracovat. Nedělal bych nic, ale baví mě to něco kuchtit.

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova(autorka receptu)

  hanes24:Jiříku,celý týden to sice nebylo,jen 2 dny po sobě,ale mám toho"plné zuby";-):-DA to mi můj zlatoušek před chvílí volal,že mají v Kauflandu 3kilový balík paprik za 30,-kč,tak asi víš,kam jsem ho nasměrovala:-D:-D

  Děkuji za milé komentáře i bodíky:-K

  Odpovědět

 • hanes24 hanes24

  :yes::yes: Ty jsi celý týden zavařovala, jinak to nebude, jinak to nevidím. To Tě musí doma chválit. Nechceš zajet na pár dní na návštěvu?:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • majda 2 majda 2

  :yes:Moc hezký postup,teď už jen jít na václavky:-))+5

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

 • misza misza

  Aničko, to je provokace :-S Krásná podívaná :-p

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • Anna Kocikova Anna Kocikova(autorka receptu)

  jarda Kadic:Jaroušku,díky za komentář:-KJsem ráda,že něco podobného je v kuchařce;-)To jen,kdyby nějaký"nevěřící Tomáš"nevěřil,že je to k snědku:-D:-D

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  Podobný recept je uveden v kuchařce M.Smotlachy a podle něho, když mám hub dostatek, konzervuji:-p:-p:yes::yes: Bohužel letos na houbách jsem byl jen 2x:no: Holt,hříchy z mládí se na stará kolena projevují;-);-);-)

  Odpovědět

Tématické fráze: houby ve slanem nalevu nálev na houby zavařené houby ve slaném nálevu nakladane houby ve sladkokyselem nalevu slaný nálev na houby václavky ve slaném nálevu hřiby ve slanem nalevu houby ve slaném nálevu recept houby v nalevu nakládané houby ve slaném nálevu nalev na hriby recept na lák na houby houby houby ve sladkokyselém nálevu houby v slanem nalevu hřiby v nálevu top recepty houby hřiby ve sladkokyselem nalevu houby na slano nakládané houby v slaném nálevu