Kopr v sladkokyselém nálevu

Suroviny

Nálev:
750 ml vody
225 ml octa
1,5 lžíce cukru
1,5 lžičky soli
kopr

Postup přípravy receptu

 1. Nálev svařit.

 2. Kopr oprat, nechat oschnout a nakrájet nadrobno.

 3. Zalít horkým nálevem, skleničky uzavřít a sterilovat 20 minut. Nálev stačí na 5 přesnídávkových skleniček. Je z toho výborný koprovka.

Komentáře k receptu Kopr v sladkokyselém nálevu

 • Rocco Rocco(neregistrovaný)

  Jwww.toprecepty.cz/recept/5866-kopr-v-sladkokyselem...á na sporák dám starý hrnec a na dno utěrky na nádobí a potom poskládám zavařovací skleničky,aby se nedotýkaly. Zaleju skleničky,aby byly víčko bylo nad vodou cca 1 cm.potopené. Dám vařit a když voda dosáhne bodu varu tak hrnec odstavím z plotny. Potom opatrně vyndáš skleničky, dám na utěrku, zkontroluji, či je víčko dobře uzavřené a položím na utěrku víčkem dolu. Přikryji starou dekou a nechám aspoň přes noc vychladnout.

  Nebo to někdy dám do trouby na hlubší plech, podleju vodou aby skleničky stály ve vodě aspoň cca 3 cm. A pokračuju stejně jako kdyby to bylo na plotně.

  Dělám to tak už 30 let, je to vyzkoušené, a jednoduché, a zavařuji prakticky všechno co se dá.

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  Nachos,na sporák dáš zavařovací či jinej hrnec.Do hrnce dáš na dno kus nějakého hadru a nebo jestli máš nízký pařák.Bývá u hrnců v sadě a hadr na něj.Na to naskládáš uzavřené skleničky ,aby se nedotýkaly a zaleješ vodou,aby byly potopené.Dáš vařit.Hlídáš si teploměrem teplotu a až budeš mít na teploměru 85-90°C,nastavíš čas na cca 20 min a při této teplotě(reguluješ stále teplotu!!!nesmí vřít!!!) necháš vařit těch 20 min.Pak vypneš,opatrně na utěrku vyndáš skleničky a otočíš víčkem dolu.Necháš vychladnout.;-)Není to nic složitého.Jen opatrně,aby ses neopařila.:-)

  Odpovědět

 • nachos nachos

  Zeptám se asi na pitmost, ale nikdy jsem nezavařovala, tak nevím co a jak, ale tím sterilováním se myslí, že je to v hrnci s vodou na plotně, že? Nechci to nějak zvorat.

  Odpovědět

 • janaka janaka(autorka receptu)

  Jani, my máme rádi takovou pikantnější koprečku a to s tím zavařeným koprem právě je:-p. Tak třeba příští rok, stojí za to vyzkoušet ( pokud teda kopr nesežerou slimáci, mšice atd.:-//:-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jani, škoda, že jsem si toho nevšimla dřív:-(. Bylo tolik kopru, tak jsem to všechno zamrazila.:yes::yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: nakládaný kopr sterilovaný kopr nakládání kopru sterilovaný kopr recept zavaření kopru kopr jak sterilovat kopr jak zavarit kopr nakládaný kopr recept kopr recepty sterilování kopru zavareny kopr kopr nakládaný nakládáme kopr kopr zavaření zavarovani kopru kopr nakladani nakládání kopru do octa kopr sterilovaný sladkokyselý nálev