Jemné kokosky

SamanthaClara Kuchařka: SamanthaClara

Doba přípravy: 2-3 hodiny 4 porce Cukroví , Ostatní, Pečené 0 názorů

Suroviny

Kokos strouhaný 250 g
Bílek 5 ks
Cukr krupice 350 g
Citronová šťáva 1 lžíce
Čokoláda na vaření 100 g
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Z bílků vyšlehejte pevný sníh. Aby lépe držel, přidejte k bílkům trochu citrónové šťávy. Do sněhu postupně po lžících zašlehejte polovinu cukru. Jakmile začne hmota houstnout a vláčnět, dejte ji ohřát do vodní lázně. Za stálého šlehání postupně přidávejte další cukr, dokud sníh neztěžkne. Jakmile získá zvláštní opálový lesk, je čas přidat po lžících mletý kokos.

  2. Připravenou hmotu za pomoci zdobící pistole nastříkejte nebo navršte lžící kopečky na plech vyložený pečicím papírem.

  3. Hromádky pak usušte v mírně vyhřáté troubě přibližně hodinu. Pozor! Hlídejte si teplotu trouby! Musí být mezi 70-90°C.

  4. Upečené a vychladlé kokosky namočte do čokoládové polevy.

  5. Tip na obměnu kokosek:[/b]
    Slepte kokosky pomocí máslového krému a marmelády s lineckým kolečkem. Teprve potom je máčejte v čokoládě. Získáte křehké a lahodné cukroví.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 25 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Jemné kokosky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kokosky s lineckým kolečkem kokosky s lineckým kokosky recept kokosky z bílků recept kokosky top kokosky top recepty kokosky kokosky lahodné kokosky kokosky z lineckým tncz nova 20.12.2014 cukrovi z bilku sněhové kokosové pusinky slepovane s lineckym koleckem ecept na kokosky rychlé jemmé kokosky recept kokosky bez vaření sněhu top recept kokosky nejlepší recept na kokosky lahodne a krehke kokosky kokosky top recepty kokosové kuličky od ládi hrušky