Koláček z listového těsta

pipre Kuchařka: pipre

Zdobení 10 názorů

Suroviny

listové těsto
libovolná náplň
vejce na potření
Recept si zatím oblíbilo 12 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Listové těsto vyválíme a vykrojíme kolečka. Na každý koláček potřebujeme tři kolečka. První plné kolečko přeneseme na plech s pečícím papírem. Okraje potřeme vejcem.

  2. Druhé kolečko nakrájíme, ale nedokrojíme až k okraji na 8 stejných dílků. Přeneseme na první díl a špičky od středu přeložíme k okraji. Na druhou vrstvu položíme trojuhelníčky z třetího kolečka tak, aby špičky u okraje byly umístěny mezi špičkami druhé vrstvy.

  3. Potřeme vejcem, střed naplníme libovolnou náplní a dáme upéct do vyhřáté trouby.

Poznámka

Byl to můj vlastní momentální nápad, když jsem dělala závin z listového těsta a tak jsem si to chtěla na kousku těsta hned vyzkoušet :-) Doprostřed jsem dala naříznutou třešničku a do ní jsem dala ochucený tvaroh :-) Zkusím to ještě z kynutého těsta :-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Koláček z listového těsta

Tématické fráze: koláčky z listového těsta koláče z listového těsta recepty z listového těsta zajímavé recepty z listového těsta tvarohové kolačky z lístového kynutého těsta kolacky z liskoveho testa kolačky z listoveho listového těsta tvarohové koláčky z listového těsta top recepty top recepty listové těsto variace koláčů z listového těsta co z listoveho těsta recepty z listoveho listového těsta listove testo top recepty recept z listového těsta zdobeni z listoveho testa dobroty z listového těsta - láda hruška recept z kynutého těsta