Karbanátky s tvarůžkem

Mleté maso Doba přípravy: do 60 minut 7 názorů

Mleté maso Doba přípravy: do 60 minut 7 názorů

Suroviny 5 porcí

600 g mletého krůtího masa
200 g Olomouckých tvarůžků
150 g uvařených brambor
1 mrkev
1 menší cibule
50 ml smetany 30%
Solamyl na obalení
sůl podle potřeby
olej nebo sádlo na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Tvarůžky dáme na cca 30 minut do mrazáku a poté je nastrouháme na jemném slzičkovém struhadle. Na jemných slzičkách také nastrouháme brambory a mrkev. Přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, smetanu, mleté maso a nejlépe rukou vše promícháme.
    Směs necháme 30 minut uležet.

  2. Podle potřeby přisolíme a vytvarujeme karbanátky. Dlaní je lehce zploštíme, z obou stran obalíme v solamylu a pozvolna opékáme v pánvi ve vyšší vrstvě rozehřátého tuku do zlatavé barvy.

  3. Příloha - podle chuti.

Poznámka od kuchařky

Lehce zmražené tvarůžky se snadněji strouhají. Můžeme také struhadlo potřít olejem a sýry se nebudou při strouhání tolik lepit.

V receptech mám víc masovo-tvarůžkových směsí, přidávám je do podobných.

Komentáře k receptu Karbanátky s tvarůžkem

Tématické fráze: karbanatky s tvaružky karbanatky s tvaružkama karbanátek s tvaruzky karbenátky s tvarůžkama karbenátek se tvaruskem karbenatky s tvarůžky losticky karbenatek karbanátky s tvarůžky recept karbenatky s tvaružkem tvaruzky v karbenátku karbenátek s tvarůžkem recept na karbanatky karbanátky recepty tvaružky v receptech karbenatek s romadurem karbnátky s tvrůžkou zeleninové karbanátky s tvarůžky tvaruzky v mletem mase recept na karbenátky s tvarůžkama karbanátky recept