Pomerančový cheesecake

Suroviny 10 porcí

Korpus:
130 g másla
250 g drcených máslových sušenek
10 g kakaa
Krém:
300 ml pomerančového džusu (pomerančové šťávy)
120 g cukru krystal
10 g škrobu
250 g měkkého polotučného tvarohu (ve vaničce)
3 ks žloutků
9 g práškové želatiny
150 g mascarpone
130 g moučkového cukru
150 ml smetany ke šlehání
Dohotovení:
5 plátků pomeranče na půlky

Postup přípravy receptu

  1. Korpus:
    V igelitovém sáčku rozdrtíme válečkem sušenky (můžeme použít i kakaové, to jest vynecháme kakao v dalším kroku). Rozpustíme máslo a přidáme ho k sušenkám. Nakonec vmícháme kakao. Dno formy vyložíme pečícím papírem a upěchujeme do něj vzniklou směs (nejlépe to jde obrácenou stranou lžíce). Dáme do mrazáku zatuhnout.

  2. Krém:
    Práškovou želatinu namočíme do malého množství studené vody a necháme nabobtnat (cca 10 minut). Pomerančový džus rozdělíme na poloviny. První půlku dáme vařit a do druhé vmícháme škrob, žloutky a krystalový cukr. Když začne první půlka bublat, přilijeme druhou a doděláme do zhoustnutí. Odstavíme a vmícháme nabobtnalou želatinu. Necháme vychladnout.

  3. Následně si vyšleháme smetanu do tuha a v druhé míse smícháme Mascarpone s tvarohem a cukrem moučka (mixérem nebo ručně).

  4. Do směsi mascarpone po částech zamícháme ještě teplou pomerančovou směs. Nakonec metlou vmícháme ušlehanou smetanu. Vše důkladně promícháme a naneseme na zmrzlý korpus. Dáme do lednice zatuhnout (2-3 hodiny minimálně). Po ztuhnutí položíme na každou porci plátek pomeranče.

Poznámka od kuchařky

Můžete použít i jiný džus, než pomerančový. Dělala jsem i z jahodového nebo hruškového, obojí zabodovalo. Stačí použít fantazii a tvořit podle vlastní chuti.

Komentáře k receptu Pomerančový cheesecake

Tématické fráze: pomerančový cheesecake cheesecake recept chiskeik chiskeik recept recept na chiskeik recept na cheesecake cheskeik cheesecake pomerančový pomerancovy cheescake chiskeik nepečený dort cheesecake recepty tvarohový chiskeik chisieik nepečený cheessecake pomerančový cheesecake cheesecake top recepty chiskeik nepecený pomerančový chesecake pomerančový cheesecake recept nutela chiskeik