Melounový cheesecake

Suroviny

Na základ:
krabice sušenek esíček
máslo - asi 8 dkg (2-3 cm)
Na krém:
1 vanička Mascarpone
domácí Lučina (překapaná ze dvou velkých jogurtů)
1/4 melounu středně velkého, pokud možno bezsemenného
pár lžic hnědého cukru
1 balení želatiny (z Lidlu)
1 balení želatinového ztužovače

Postup přípravy receptu

 1. Z rozmixovaných (rozdrcených) sušenek a másla zpracujte základ, který namačkejte do formy - mám formu velkou 26 cm, můžete použit i menší nebo více sušenek, základ je vysoký cca 0,5 cm, ale stačí to.

 2. Dejte chladit.

 3. Na krém si vymíchejte mascarpone s lučinou.

 4. Meloun pokrájejte a v případně, že nemáte bezsemenný, zbavte pecek a rozmixujte.

 5. Rozmixovaný meloun zahřejeme, nasypeme cukr dle chuti (určitě ne moc, meloun je sladidlo sám o sobě) odstavíme a přidáme želatinu a necháme vychladnout. Rozmixovaného melounu je cc 1 litr.

 6. Vychladlou melounovou směs vlijte k té jogurtové, promíchejte. Dle návodu si připravte želatinový ztužovač a do směsi vmíchejte - já vše šlehala. Ihned vlijeme na připravený základ.

 7. A teď už jenom chladíme, chladíme a chladíme. Budete překvapeni, jak to ztuhne rychle, po pár hodinkách už si můžete pochutnávat na růžovém dortu. :-)

Poznámka od kuchařky

Pokud přemýšlíte, co sladkého kromě zmrzliny by vás mohlo v letních dnech osvěžit, pak je to rozhodně tenhle cheesecake. Díky melounu je úžasně nadýchaný a lehký. A co víc, je to i s bonusem, především pro milovníky růžové barvy.

Zdroj: kulturní kulinárium

Komentáře k receptu Melounový cheesecake

 • Nadja Nadja

  Krabice esíček = 220 g - pro ty, kteří chtějí použít jiné sušenky......:-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Zdenka: díky - mně se tvoje hodnocení, kterému rozumím, líbí :-K

  Odpovědět

 • Zdenka Zdenka(neregistrovaná)

  hosta: ono to ale nemá čistě a ani "výrazně" melounovou chuť. Už jen proto, že to není jen meloun ale i Lučina a Mascarpone. Líbí se mi spousta receptů ale přece je nedoporučím dokud je nevyzkouším :-) Takže to neberte ve zlém, určitě si jiní pochutnají. Jen jsem chtěla napsat svůj názor, protože já ten recept zkusila. U nás už to nikdy dělat nebudu.
  cathleen: Recept se mi líbil proto, že je zajímavý, netypický, krásně vypadá, zbyl mi meloun a navíc já melouny miluju a taky díky kladným hodnocením. Ale nesplnilo to mé očekávání a nepochutnal si ani manžel. Meloun, Lučina, Mascarpone, sušenky... tahle kombinace nás nijak nenadchla. Zůstaneme raději u klasiky či u jiných osvědčených receptech. Ale jak jsem psala, to že to moc nechutná nám, neznamená že zrovna vám to nemůže chutnat maximálně. Kdyby jsme všichni všechno jedli, nebylo by to ono :-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Zdenka: Mě by, Zdeni, zajímalo, jak ti to chutnalo. Tedy - proč to nesplnilo očekávání. :-)
  Jinak souhlasím s hostou - taky už jsem párkrát zrealizovala vychvalovaný recept....a u nás úspěch moc neměl.

  Odpovědět

 • hosta hosta(autorka receptu)

  Zdenka: máš pravdu - tisíc lidí, tisíc chutí. Naše očekávání splnilo nad očekávání, má chuť výrazně melounovou, jak jinak:-)), třeba ti, co hodnotili kladně, si ji umí představit;-)

  Odpovědět

 • Zdenka Zdenka(neregistrovaná)

  Včera jsem tento cheesecake zkusila poprvé a stačilo. Na obrázku vypadá super, ale chuť se z něj vyčíst bohužel nedá. Ale co, co člověk to jiná chuť. Nám to nejede, ale věřím, je jiným lidem to bude moc chutnat. Jen teda nechápu kladné komentáře jen a pouze podle fotografie :-(

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Jituško,to se Ti moc povedlo:yes::-K:-p

  Odpovědět

 • radiator radiator

  Melounový cheesecake-proč ne? Dobrý nápad, vypadá velmi lákavě a určitě bude chutnat i mimo horké letní dny;-):-K:yes::yes:

  Odpovědět

 • maiva maiva

  Jitko, pěkné:yes::-p+, skvělá fotka:yes:

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  hosta: děkuju :-)

  Odpovědět

 • hosta hosta(autorka receptu)

  cathleen: můžeš jaké chceš, ta esíčka jsem měla doma a bylo to dost dobré;-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Jituš, úžasný moučník :yes: Ty sušenky - pouze esíčka nebo můžu použít i jiné?

  Odpovědět

 • maris maris

  hosta: věřím tomu, že jste si pochutnali, aby taky ne;-):-)+8

  pathatique: já mám ráda kombinaci meloun-feta - olivy a taky zodpovědně můžu říct, že nám tato kombinace nikdy problémy neudělala:-))

  Odpovědět

 • hosta hosta(autorka receptu)

  pathatique: mohu zcela zodpovědně prohlásit, že nám to nijakou neplechu nepůsobilo, naopak - mám další čtyři spolustolovníky, kteří si velmi pochutnali bez jakýchkoliv následků :-)
  Nedoporučuje se spíše kombinace melounu s ostatním ovocem

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  pathatique: myslím, že každý sám by měl vědět, jak je na tom s melounem, zda mu dělá či nedělá neplechu. Ono to totiž takto nelze zevšeobecňovat, každý nemá stejné reakce na stejné jídlo. Mně třeba tato kombinace velmi chutnala a nic by mi neprovedla ;-);-);-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: rozmixovaný meloun cheesecake z esíček mascarpone s melounem cheesecake obrázky co s melounem melounový moučník cheesecake melounem melounový krém recepty s melounem melounový dort s mascarpone melounový recept melounové sušenky recept meloun s mascarpone dortový krém s melounem moučník,základ rozdrcené susenky levandulový cheesecake cheesecake z mascarpone recept cheese cake moucnik cheesecake meloounové sušenky