Pánské nakládané okurky s kurkumou

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 minut + 24 hodin 0 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 minut + 24 hodin 0 názorů

Suroviny 1 porce

2 okurky nakládačky
1/2 cibule nakrájené na tenká kolečka nebo měsíčky
1/4 červené papriky nakrájené na tenké plátky
2 stroužky česneku rozmačkáme plochou stranou nože
140 g cukru
1/2 šálku octa
1 lžíce vody
2 lžičky soli
2 lžičky hořčičných semínek
2 lžičky semínek koriandru
1/4 lžičky kurkumy

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme všechny ingredience. Dáme je do uzavíratelné sklenice a protřepeme, aby se cukr i sůl zcela rozpustily. Nakrájíme okurky na plátky, stejně tak cibuli, nakrájíme papriku a česnek rozmačkáme nožem.

  2. Nálevem, který se nevaří, zalijeme ve sklenici naskládané nakrájené okurky s cibulí, paprikou a česnekem. Otočíme několikrát dnem vzhůru a dáme do ledničky na 24 hodin.

Poznámka od kuchařky

Recept na trochu silnější kávu, proto jsem je nazval "pánské", také na http://www.mojetara.cz/recipe/nakladane-okurky-s-k.... Pokud máte raději přece jen něco jemnějšího, uberte mírně ocet a přidejte vodu. Ale podíl octa musí být i tak výraznější.

Komentáře k receptu Pánské nakládané okurky s kurkumou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: americké nakládané okurky nakládané okurky s česnekem nakládané okurky s paprikami nakládané okurky recept pikantní nakládané okurky nakladana cuketa s kurkumou nakládané plátky okurek salatove okurky s kurkumou americké okurky s kurkumou americke okurky s cesnekem salátové okurky s kurkumy nakládané okurky americké americké nakládané okurky s cibulí okurky cibule kurkuma kurkuma z okurek pikantní salátové nakládané okurky česnek naklådaný po vietnamsku nakládané okurky s paprikama pikantní nakládaný okurky pikantní nakládané salátové okurky