Nejlepší křupavá kuřecí křidélka

Drůbeží maso Doba přípravy: 10 + 50 minut 4 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 10 + 50 minut 4 názory

Suroviny 2 porce

Křídla:
350 g kuřecích křídel
3 lžíce hladké mouky
1 lžička soli
1 lžička pepře
Omáčka:
1/3 šálku chilli omáčky
2 lžíce másla
2 lžičky worcestrové omáčky
1 lžička granulovaného česneku

Postup přípravy receptu

  1. Křidélka opláchneme, osušíme a odřízneme jim špičky. Pak ještě rozdělíme v kloubech. V misce křidélka osolíme a opepříme a zasypeme moukou. Promícháme, aby mouka obalila maso.

  2. Dáme na pečicí papír rozložený na plechu a pečeme při 200 °C asi 45 až 50 minut, aby křidélka dostala zlatavou barvu a byla křupavá. Po 20 minutách křídla obrátíme. Pečeme ještě 20 minut, asi tak 10 minut před koncem postříkáme jemně vodou pomocí rozprašovače.

  3. Podáváme s dipem nebo omáčkou. A bagetou, nebo třeba dalamánkem.

  4. V malém rendlíku promícháme suroviny na omáčku a přivedeme k varu. Pak odstraníme z tepla; necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Připravená křídla, ještě horká, promícháme s omáčkou a hned podáváme.

Poznámka od kuchařky

Můžete se zastavit u třetího kroku a pochutnáte si. Stačí sáhnout po oblíbeném dipu nebo hotové omáčce. Můžete jít ale ještě dál, sami si připravit BBQ omáčku, která se hodně blíží té, které pak dala pověstné jméno jedněm věhlasným křidélkům, ano Buffalo. Recept s fotopostupem také na http://www.mojetara.cz/recipe/nejlepsi-krupava-kur...

Komentáře k receptu Nejlepší křupavá kuřecí křidélka

Tématické fráze: kureci kridelka kureci kridylka kuřecí křidélka recept kuřecí křídla recept na kuřecí křidélka kuřeci křidelka recepty kuřecí křídla recept krupava kureci kridla nejlepší kuřecí křídla kuřecí křídla recepty kureci kridilka křidélka křupavá křídýlka bbq kridelka recepty na kuřecí křidélka krupava kureci kridylka kuřeci křidélka bbq kureci kridylka recept recept kuřecí křidélka krupave kureci kridla