Mrkvovo-celerová pomazánka s tvarohem

Pomazánky Doba přípravy: 20 3 názory

Pomazánky Doba přípravy: 20 3 názory

Suroviny 10 porcí

2 větší mrkve
1/2 menšího celeru
2 lžíce másla
2 stroužky česneku
1 plnotučný tvaroh ve vaničce
1 bílý jogurt
sůl
pepř
sušená nori řasa(vločky)

Postup přípravy receptu

 1. Mrkev s celerem si očistíme, oškrábeme a jemně nastrouháme. V pánvi rozehřejeme máslo a mrkev s celerem cca minutu opékáme, poté přidáme prolisovaný česnek, sůl, pepř dle chuti, a dále cca 3 minuty restujeme.

 2. Necháme zchladnout. Mezitím si v míse smícháme tvaroh s jogurtem a nori řasou, pak přidáme zchladnou zeleninu, promícháme a necháme vychladit.

Poznámka od kuchařky

Nori řasa ( k sehnání ve zdravé výživě ) lze nahradit petrželkou či pažitkou. Možno také přidat lžíci či dvě hořčice :-)

Komentáře k receptu Mrkvovo-celerová pomazánka s tvarohem

 • Kozlik213 Kozlik213

  Fajnová pomazánka. Několikrát jsem již dělal a vždy super. Dnes jsem zkusil přidat trochu čerstvé cibule a lžičku hořčice. No a ještě trošičku chilli :)

  Odpovědět

 • janatka janatka

  :-)Určitě vyzkouším.

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom

  Miluji pomazánky, tahle vypadá moc dobře :yes::yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: mrkvovo celerová pomazánka celerová pomazánka s mrkví tvarohová pomazánka s celerem mrkvové pomazánky pomazánka celerová s mrkví mrkvovocelerova pomazanka tvarohová pomazánka s česnekem celerem a mrkví celerova mrkvova pomazanka tvarohovo celerova pomazanka celerová pomazánka s česnekem a mrkví tvarohová pomazánka s mrkví a celerem celerová pomazánka cerelová pomazánka s tvarohem pomazánka z celeru a tvarohu mrkovo celerova pomazanka mrkvocelerová pomazánka pomazánky z tvarohu a celeru tvaroh s celerem celrová pomazánka s tvarohem tvarohová pomazánka s s celerem