Zapečená veka

Suroviny

krájená veka
máslo
šunka
plátkový sýr
strouhaný sýr
1/4-1/2 hrnku mléka
3-4 vejce
sůl
pepř
pizza koření
forma na zapečení

Postup přípravy receptu

  1. Každý plátek natřeme lehce máslem. Položíme plátek šunky a sýru. Připravíme formu a papír na pečení. Ten namočíme a pořádně vyždímáme.

  2. Formu tím vysteleme a skládáme plátky veky se šunkou a sýrem na stojato. Mezi to vkládáme papriku nebo jinou zeleninu.

  3. V mléce nebo smetané rozšleháme vejce, sůl, pepř a koření. Veku tím zalijeme a posypeme strouhaným sýrem.

  4. Vložíme do vyhřáté trouby a zapečeme do křupava. Na prvních cca 10 minut formu přikryjeme alobalem, veka se rychle připéká. Poté odkryjeme a dopečeme.

Poznámka od kuchařky

Záměrně neuvádím množství, to si upravíte podle velikosti formy. Ta vejce a mléko jsem měla na cca 3/4 veky. Můžete přidat cibuli, rajčata, jiný sýr nebo bylinky.

Komentáře k receptu Zapečená veka

Tématické fráze: zapečená veka v troubě zapečená veka se sýrem a šunkou zapečená veka se sýrem zapečená veka jako pizza pizza z veky zapékaná veka recepty z veky recept na zapecenou veku zapečené plátky veky zbylá veka co ze zbyle veky zapečená veka se šunkou a sýrem zapecena plněná veka zapečená chlebíčková veka zapečené veky v troubě veka zapečená v troubě zapecenaveka plněná zapečená veka zapecenaveka recepty na zapecenou veku