Pizza z veky

Suroviny 2 plechy

2 veky
4 rajčata
300 ml mléka
máslo
4 stroužky česneku
1,5 cibule
20 g rajčatového protlaku
1 lžička oregana
2 lžíce olivového oleje
1 lžíce bazalky
sůl
pepř
200 g šunky (kolečka)
150 g Mozzarelly nebo jiného sýra (plátky)
ananas
80 g Ementálu (strouhaného)

Postup přípravy receptu

  1. Dejte vařit vodu. Jakmile začne vařit, vhoďte do ní 2 rajčata, která jsme nařízli do kříže, aby šla pak lépe sloupnout. Po 1 min vylovte a sloupněte slupku.

  2. Mezitím nakrájejte veky na tenké plátky a poklaďtě jimi vymazaný pekáč nebo hlubší plech. Záleží na velikosti, budete asi potřebovat 2 nádoby. Menšímy kousky veky vyplňte mezery mezi kolečky, aby bylo celé dno pokryté. Zalijte mlékem a poklaďte zhruba v 5 cm rozestupech kousky másla. Během pečení se z veky stane tenké křupavé těsto.

  3. Rozehřejte troubu na 200°C. Ve vysokém mixéru smíchejte ty 2 uvařená rajčata, česnek, 1/2 cibule rajčatový protlak, oregano, olivový olej, bazalku, sůl a pepř. Omáčku nalijte na těsto a lžící rozetřete do všech okrajů.

  4. Pizzu poklaďte šunkou, plátky mozzarelly a 2 rajčaty (na plátky), kroužky 1 cibule a ananasem. Celou plochu posypte strouhaným ementálem. Dejte zapéct zhruba 10 min a podávejte.

Komentáře k receptu Pizza z veky

Tématické fráze: zapečená veka jako pizza jak sloupnout rajčata recepty z veky plech na veky pizza recept co z veky pizza na plech z veky veka jako pizza veka recepty recepty zapečená veka s rajčatovým protlakem pizza z se celé věky jak na pizza kameni opéct plátky veky? pizza z vek recept z veky pokrmy z veky pizza s ananasem veka v receptech recept na pizzu z se celé věky miny pizzy z veky domaci pica z tvarohoveho testa