Zapečené těstoviny se žampiony a šunkou

Houby Doba přípravy: 10 + 35 minut 2 názory

Houby Doba přípravy: 10 + 35 minut 2 názory

Suroviny 2 porce

120 g těstovin
150 g šunky
1 cibule
100 g žampionů
1 lžička granulovaného česneku
1 lžička soli
1/4 lžičky pepře
30 g másla
1 lžička hrubozrnné hořčice
210 g 12% smetany
50 g strouhaného sýra

Postup přípravy receptu

  1. Klasika, ale třeba přijde k chuti. Šunku nakrájíme na drobné kousky. Cibuli nakrájíme nadrobno. Žampiony přepůlíme,nakrájíme na plátky.

  2. Rozehřejeme máslo a orestujeme cibuli. Přidáme šunku. A ještě žampiony. Promícháme, chvilku restujeme a pak zakryjeme a 5 minut podusíme. Pak přidáme česnek, osolíme a opepříme. Ještě chvíli podusíme.

  3. Mezitím si uvaříme těstoviny v osolené vodě.

  4. Do máslem vymazané zapékací misky dáme vrstvu těstovin. Pak vrstvu směsi se šunkou a žampiony, a navrch ještě přidáme těstoviny. Pak všechno promícháme.

  5. Ve smetaně rozmícháme strouhaný sýr spolu se lžičkou hrubozrnné hořčice. Touto směsí zalijeme těstoviny se šunkou a žampiony.

  6. Dáme do trouby předehřáté na 190 °C a pečeme 25 až 35 minut, až horní vrstva zezlátne. Na posledních 5 minut zvýšíme teplotu na 220 °C, aby horní vrstva ještě víc zezlátla. Ale řiďte se zkušeností s vlastní troubou.

  7. Podáváme s jednoduchým okurkovým salátem.

Poznámka od kuchařky

Recept krok za krokem také na http://www.mojetara.cz/recipe/zapecene-testoviny-s..., včetně videa.

Komentáře k receptu Zapečené těstoviny se žampiony a šunkou

Tématické fráze: zapecene těstoviny se žampiony testoviny se zampiony zapečené těstoviny s žampiony zapečené těstoviny se smetanou a žampiony zapečené žampiony se šunkou a sýrem těstoviny s žampiony recepty těstoviny se žampiony zapečené zampiony se šunkou těstoviny se žampiony recept testoviny se žampiony recepty zapečené těstoviny se žampiony recepty testoviny zapcene s zampiony zapékané těstoviny se žampiony žampiony zapečené v testovinach recepty těstoviny s žampionama recept těstoviny se zampiony těstoviny zapečené s žampiony zapecene testoviny zampiony zapečené těstoviny se šunkou zapečené těstoviny se špenátem a žampiony