Pomerančový likér

cathleen Kuchařka: cathleen

Nápoje 4 názory

Suroviny

2 pomeranče
500 ml vodky
2 kousky celé skořice
kousek vanilky
150 g cukru
150 g vody
Recept si zatím oblíbilo 7 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Celé pomeranče dobře vydrhneme kartáčkem na zeleninu a oloupeme je.
    Slupky i se skořicí a vanilkou vložíme do uzavíratelné sklenice, zalijeme vodkou, dobře uzavřeme a necháme v teple místnosti 24-48 hodin macerovat.

  2. Oloupané pomeranče nakrájíme na půlkolečka, uložíme do druhé uzavíratelné sklenice, prosypeme cukrem, zalijeme vodou a uzavřeme. Protřepeme a také necháme v teple, aby se cukr co nejvíce rozpustil.

  3. Druhý den dáme pomeranče s cukrem do hrnce a mírně vaříme asi 15 minut, aby se cukr zcela rozpustil a z pomerančů se uvolnila šťáva.

  4. Po částečném prochladnutí směs přecedíme přes čistou utěrku a smícháme ji s přecezenou macerovanou vodkou. Přelijeme do sklenic a dobře uzavřeme.

Poznámka

Z Prima receptáře

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 38 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Pomerančový likér

Tématické fráze: pomerancovy liker pomerancovy likér recept domácí pomerančový likér recept recept na pomerancovy liker domácí pomerančový likér recepty pomerančový likér pomerančový liker recepty liker recept likér z pomerančů recept na likéry pomeračový likér pomerancovi likér recept pomerancovy liker recept na pomerančový likér recept likér z pomeranče pomeracovy likér recept pomerančovýlikér liker s pomerancu pomerančový likér-recept receptář prima nápadů zazvorovy liker

Zapomněl/a jsem heslo