Máslová kuřecí stehna se zeleninou

Drůbeží maso Doba přípravy: 60 minut 2 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 60 minut 2 názory

Suroviny 2 porce

2 kuřecí stehna
80 g másla
grilovací koření domácí nebo koupené
2 mrkve
1 kedlubna
hrst krášku (čerstvý nebo mražený)
1 lžička koření Harmonie chuti
(grilovací koření obsahuje sůl)

Postup přípravy receptu

 1. Připravíme směs grilovacího koření tak, že smícháme po 1 lžičce mleté papriky sladké i se špetkou pálivé, sušeného česneku, mletého kmínu, dle chuti pepře a bylinkové soli nebo použijeme grilovací koření koupené.

 2. Osušeným stehnům pod kůži vložíme plátek másla a z obou stran je posypeme grilovacím kořením. Vložíme do pekáčku, zakryjeme poklicí a dáme do trouby zapnuté na horní i spodní ohřev, kterou jsme rozehřáli na 170° C.
  Po 45 minutách pekáček odkryjeme, teplotu zvýšíme na 200° C a dopečeme 5-10 minut.

 3. Očistěnou mrkev a kedlubnu nakrájíme a dáme do nádobí určeného pro mikrovlnou troubu, přidáme plátek másla, koření Harmonie chuti a dáme vlnit na 3- 4 minuty při 800 W. Přidáme hrášek, promícháme a dáme ještě vlnit 2 minuty. Zelenina má výbornou chuť i krásnou svěží barvu.
  Podáváme s vařeným bramborem.

Poznámka od kuchařky

Používám nádobí z krystalického polymeru, do kterého se masa dávají bez podlévání a po dobu pečení vůbec je neotvíráme. Skvělé na pomalé pečení, maso se dělá ve vlastní šťávě. Je určené pro vaření v MWT a pečení v troubě bez použití horkovzduchu. Snáší teplotu od -25 do + 220°C a není určeno k vaření na žádném přímém zdroji tepla.

Samozřejmě lze péct i podusit zeleninu popsaným způsobem v nádobí, na které jste zvyklí. Někdy dělám brokolici, mrkev, květák nebo jinou .

Komentáře k receptu Máslová kuřecí stehna se zeleninou

 • Acraj: Vlivem krátké doby vaření si potraviny zachovávají svoji výživovou hodnotu, strukturu, barvu i chuť . Za 20 let nebyla prokázána škodlivost mikrovlné trouby ale je známo, že konkurenční boj je velký a je na každém čemu věří . Hezký večer :-K

  Odpovědět

 • Acraj Acraj

  Recept se mi líbí, ale až na to, dávat zeleninu do mikrovlnky, říká se tomu "mrtvá zelenina":-O

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí stehna spodní recept kuřecí stehna kuřecí stehna na másle kuřecí stehna spodní recepty kuřecí stehna se zeleninou kuřecí stehna na zelenině kuřecí stehna recept kuřecí horní a spodní stehna recept kuřecí stehna recepty kureci spodni stehna v troube kuřecí stehna na masle recept vaříme kuřecí stehna kuřecí spodní stehna kuřecí horní a spodni stehna recept kuřecí spodní stehna recepty s brokolici a paprikou kureci horni a spodni stehna recepty kureci spodni stehna doba peceni kureci spodni stehna na zelenině kuřecí stehna recepty na zelenině stehna s grilovací kořením