Mrkvové řezy s tvarohem a vůní perníku

Suroviny

250 g hladké mouky
250 g polohrubé mouky
200 g jemně strouhané mrkve
200 g Hery
2 žloutky
180 g mletého cukru
1 vanilkový cukr
kypřící prášek do perníku
citronová kůra
špetka soli
náplň:
500 g tvarohu - měla jsem vaničky
4-5 lžic cukru
1 vejce
2 bílky zbylé z těsta ušlehané na sníh
1 lžíce vanilkového pudinku

Postup přípravy receptu

  1. Ze všech surovin vypracujeme na vále hladké těsto, které zabalíme a dáme na 30 minut do lednice. Mezitím připravíme tvaroh smícháním žloutku, 3 vyšlehaných bílků a všech zbývajících přísad.

  2. Těsto vytáhneme z lednice a rozdělíme na 2 části. Připravíme 2 pečící papíry velikostí plechu. Na oba těsto vyválíme. Jde to dobře, nejdříve rukama roztlačíme a potom válečkem uhladíme.

  3. Jeden díl s těstem dáme i s papírem na plech. Rozetřeme tvaroh a překlopíme z papíru druhý díl. Odstraníme papír, jde to dobře a nahoře propícháme vidličkou. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 st. 35-40 minut.

Poznámka od kuchařky

Kdo nechce řezy vyložené perníkové, dá prášek kypřící napůl s perníkovým.

Komentáře k receptu Mrkvové řezy s tvarohem a vůní perníku

Tématické fráze: mrkvové řezy mrkvový moučník s tvarohem mrkvový řez s tvarohem mrkvový perník mrkvový řez tvarohové řezy mrkvová buchta s tvarohem strouhané mrkvové řezy pernik s tvarohem řezy z mrkvového těsta mrkvové moučníky s tvarohem perníkové řezy s tvarohem mrkvovo tvarohove řezy tvarohovo mrkvove těsto drobenkové mrkvové řezy mrkvove perničky řezy s tvarohem řezy z mrkvoveho těsta s tvarohem mrkvové rezy s tvarohom řezy z tvarohu