Grenadýrmarš podle dědečka

Těstoviny Doba přípravy: 40 minut 8 názorů

Těstoviny Doba přípravy: 40 minut 8 názorů

Suroviny 6 porcí

12 středních brambor
300 g těstovin
5 středních cibulí
cca 100 ml oleje
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Obě hlavní suroviny - oloupané brambory a těstoviny - uvaříme zvlášť. Cibulku pokrájíme na kostičky a osmažíme dozlatova.

 2. Ve chvíli, kdy máme vše hotové, smícháme suroviny dohromady ve větší míse. Přidáme olej a dle chuti sůl a pepř.

Poznámka od kuchařky

Receptů na tento pokrm je velmi mnoho, ale já zkrátka zůstávám u tohoto, jelikož přesně takhle ho připravoval můj dědeček, když jsem byla ještě malá. :-)

Komentáře k receptu Grenadýrmarš podle dědečka

 • Eva macháčková Eva macháčková(neregistrovaný)

  AH: Dobrý den toto dělávala moje teta když jsem byla dítě recept s noky je tomu nejblíže,nemáte recept???Děkuji

  Odpovědět

 • AH AH(neregistrovaný)

  Dajda: U nás to byla taky uhlířina, ale místo těstovin byly noky a většinou se ještě používal zbylý omastek z vepřového. AH<3

  Odpovědět

 • Karamelkaaa Karamelkaaa (autorka receptu)

  Tom Beyk: :-D Tak s tou nevýhodou souhlasím

  Odpovědět

 • Elina Elina(neregistrovaná)

 • Tom Beyk Tom Beyk

  ...taky občas dělám (protože jsem děda :-8 ). Brambory ale vařím ve slupce, mají v tom potom asi výraznější chuť a používám protlačovadlo na bramborový salát. Cibuli smažím na větším množství sádla aby se to omastilo vše. Někdy přidávám i mletou papriku. Je to dobré jednoduché bezmasé jídlo :yes::yes::yes:
  Nevýhoda: když toho udělám hodně, nemůžu přestat jíst :-( :-D

  Odpovědět

 • Dajda Dajda

  sikulka7: Tak tohle jídlo s noky si pamatuju ze svého dětství já. Do naší rodiny ho přinesl můj tatínek z Ostravska a říkalo se mu uhlířina.

  Odpovědět

 • gillan63 gillan63

  Bože můj ! Když vidím tento recept ,tak si vzpomenu na vojnu v Michalovcích . Tam to vařili "kuchaři" pod názvem Gramadýnův pochod a bylo to příšerný jídlo. Tím nechci urážet tento recept ... bude to jistě jiná chuť než co nám předhazovali tenkrát ...to totiž chuť nemělo žádnou. :-):-)

  Odpovědět

 • sikulka7 sikulka7

  Jé, grenadýrmarš bylo jediné jídlo, které můj děda uměl a vařil, když babička nebyla k mání (jela k nám, nebo k doktorovi a pod.)Jenom místo těstovin dělal domácí noky. Taky ještě uměl brambory na loupačku. :-p:yes:

  Odpovědět

TIP dne na email

Tématické fráze: grenadirmarš grenadýr marš grenadýr marš recept pokrm grenadýrmarš grenadýmarš grenadir marš grenadýnmarš gremadyrmars grenadimarš grenárdýrmarš grenadirmarš recept recept grenadimars grenadirmarš recepty grenadir marš recept jidlo grenadirmars grenadyrmarš pokrmy grenardymas grenadírmarš recepdy jak se dělá grenadyr marš geranadýrmarš - recept