Jáhlový dezert s mascarpone

Sladká jídla Doba přípravy: 20 minut 7 názorů

Sladká jídla Doba přípravy: 20 minut 7 názorů

Suroviny 2 porce

50 g jáhel
cca 10 datlí
100 g mascarpone
goji na ozdobu (nemusí být)

Postup přípravy receptu

 1. Jáhly alespoň 2x spaříme vroucí vodou, aby se zbavily případné hořkosti. Přemístíme do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a uvaříme společně s datlemi do měkka. Poté přidáme mascarpone a rozmixujeme na hladký krém.

 2. Datle jsou sladké, proto další doslazování není potřeba, nicméně pokud to považujete i přesto za nutné, můžete použít cukr nebo libovolný sirup.

 3. V poháru dozdobte dle vlastní fantazie, já jsem použila goji, které k dezertu krásně ladí.

Poznámka od kuchařky

Že něco, co se skládá ze tří ingrediencí, nemůže být dobré? Ha! Tento dezert je i přes svou jednoduchost naprosto famózní!

Tento a mnohé další recepty (nejen) pro děti najdete na http://www.mamavkuchyni.cz.

Komentáře k receptu Jáhlový dezert s mascarpone

 • srettka srettka

  Tou strukturou to připomíná tapiokové kuličky. Ale vypadá to skvěle. Nenapadlo by mě použít jáhly do dezertu. A přitom to vypadá skvěle a ještě je to zdravé. Skvěle :yes:

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom

  Barunko jako vždy je to úžasné :yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Acraj: Zkuste nějaký jiný mléčný výrobek nebo měkký sýr. Ricotta, tvaroh, philladelphia nebo v nejhorším jogurt či zakysanka. Nebude to asi totéž, mascarpone je chuťově více jemné, ale myslím, že by to i tak mělo fungovat :)

  Odpovědět

 • Acraj Acraj

  Čím mohu nahradit mascarpone?

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Báro, bomba!!!:-K:yes:

  Odpovědět

 • jemmy jemmy(neregistrovaný)

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Super recept. :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: dezert s mascarpone dezert z mascarpone čím nahradit mascarpone jáhlový krém jáhlový dezert dezerty z mascarpone něco z maskarpone jáhlový dezert s tvarohem jaky tvaroh ha tvarohový krém mascarpone recepty jahlový dezert s ovocem mascarpone a zakysanka jáhlové dezerty jak nahradit mascarpone dezert z tvarohu a mascarpone dezert z mascarpone a tvarohu jak pouzit jahly jáhlový dezert recept jahlovy dezert s datlemi dezerty s mascarpone