Tofu pomazánka se sladkou paprikou a červeným mojo kořením

Suroviny

350 g tofu natural
2 lžíce oleje
1 rovná lžička soli
1 rovná lžička červené sladké papriky
červené mojo koření dle chuti (dala jsem asi 1.5 lžičky)
voda podle potřeby (asi 100-200 ml)

Postup přípravy receptu

  1. Tofu po vyndání z obalu opláchneme a nakrájíme na kostky. Přidáme olej, sůl, sladkou papriku a mojo koření, přilijeme 100 ml vody a rozmixujeme dohladka. Pokud je směs příliš hustá a mixér si s ní neporadí, přiléváme po troškách další vodu. Množství vody záleží na pevnosti tofu, na výkonu vašeho mixéru a také na tom, jak moc chcete pomazánku hustou.

  2. Podáváme jako pomazánku na pečivo nebo jako dip k zelenině či krekrům.

Poznámka od kuchařky

Mojo koření (čteme mocho) pochází z Kanárských ostrovů a existuje ve dvou variantách, zelené a červené. Červené mojo koření (mojo rojo) získává svou barvu od červených paprik a dále obsahuje chilli, kajenský pepř, česnek a římský kmín. Prodává se ve variantách jemné (suave) a pikantní (picante) (objednat ho můžete například zde http://www.el-gofio.cz/kategorie-produktu/mojo-oma...). Na Kanárských ostrovech se používá na přípravu tradiční mojo omáčky, což je dip vyrobený z mojo koření, oleje (často slunečnicového nebo olivového), soli, octa a česneku. Já jsem se rozhodla s kořením experimentovat a použít ho i na další recepty.

Pozor, i jemná varianta koření je poměrně ostrá a doporučuji ji přidávat po malých množstvích, až než dosáhneme požadované pikantnosti.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Tofu pomazánka se sladkou paprikou a červeným mojo kořením

Tématické fráze: pomazánka z tofu recept tofu pomazanka s paprikou mojo rojo recept kanárské ostrovy recepty mojo koření