Cheesecake s pomerančem a "svařákovým" želé

Suroviny dortová forma (23cm)

Korpus:
180 g karamelové sušenky Lotus
50 g másla
Náplň:
600 g sýr Philadelphia
140 g cukru krupice
3 celá velká vejce
3 lžíce pomerančové šťávy
nastrouhaná kůra z 1 pomeranče
3 kapky pomerančového oleje (nemusí být)
2 velké lžíce zakysané smetany
10 g hladké mouky
Želé:
1,5-2 dcl svařeného vína (slazeného)
3 plátky želatiny (Dr. Oetker)

Postup přípravy receptu

  1. Sušenky rozdrtit a smíchat s rozpuštěným máslem. Na dno formy (vyložené peč. papírem) udusat směs dnem skleničky. Zapéct na 180°C 10 minut.

  2. Vařečkou nebo kvedlačkou smíchat (ne šlehat! aby se nevytvořily bubliny) sýr s cukrem, pak postupně přidávat vejce, pomerančovou šťávu, kůru, zakysanku a mouku. Náplň nalít na korpus a péct v troubě těsně nad plechem s horkou vodou (=zjednodušená varianta vodní lázně) 15 min na 180°C, pak ještě hodinu na 120°C.

  3. Před koncem pečení namočit plátky želatiny do ledové vody (na 10 min), pak zahřát víno (nevařit!), sundat z ohně, vmíchat vymačkanou želatinu (okamžitě se rozpustí) a horké, velmi tekuté želé nalít na horký, právě vytažený cheesecake.

  4. Nechat zchladnout při pokojové teplotě, pak ideálně přes noc (a den) do lednice. Krájet horkým suchým nožem.

Poznámka od kuchařky

http://www.luciedvorakova.blogspot.cz/ (má oblíbená...)

FOTKY jsou tentokrát příšerné, ale co už teď... Pekla jsem na akci a ve chvíli podávání už bylo nějaké to víno i ve mně a nejen v želé... Takže pokud budete mít kdokoli lepší fotky, sem s nimi!! Dobrota je to luxusní a želé navrch efektní ;-)

... o týden později 2. pečení: vína jsem dala tentokrát 2,5 dcl (tedy víc) a bylo doma jen Chianti, takže to není průhledné, ale silnější vrstva je lepší! 3 plátky želatiny stačily.

A HLAVNĚ! Zkusila jsem sýr z Lidlu, za asi poloviční cenu co Phladelphia a je to skvělý, dokonce se to líp krájí!!! Přesný název dodám!

Komentáře k receptu Cheesecake s pomerančem a "svařákovým" želé

  • Kanyla Kanyla(autorka receptu)

    Anna Kocikova: Uležení alespoň přes noc opravdu doporučuji, lépe se to krájí a vůbec ;-)

    Pajaska: Lze i bez oleje, přidala bych pak možná trochu kůry a šťávy. Jinak krém je základní cheesecake-origo = nemůže zklamat :-D Vyzkoušej určitě, budu ráda!

    Odpovědět

  • Pajaska Pajaska

    Tak na Lotuskách ujíždím.Ten krém vypadá výtečně,jen nemám olej pomerančový.A to želé je hodně zajímavé,:yes:Celkem bych řekla,že zajímavá kombinace.Chuť svařáku s pomerančovou je vhodná a trochu karamelovo kořeněná k tomu sedí.Ukládám do oblíbených a příležitostně vyzkouším.:-K

    Odpovědět

  • Anna Kocikova Anna Kocikova

    Kamuš,připravit,jak připravit(i když v mém případě:-8:-D)ale to"ideální" zaležení,noc a den,nevím,nevím:-Sna to musí být secsakramentská disciplíma:-D:-D
    Máš to hezké:-Ka to svařáčkové želé se mi líbí velice:-p+5:yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: želé z ledového vína spekulatius ze zakusek luxusní želé cheesecake z pomerance cheesecake s pomeranč cheesecake top recepty cheesecake vino želé ze svařeného vína recepty na svařené víno s pomerancem cheesecake oetker cheeskake s pomerančem smíchat smetanu a želé cheesecake s zelatinou dýnová polévka z pomerančem chessecake dr. chessecake olej cheesecake s zele cheesecake olej jak zahřát směs na želé dr oetker cheesecake recept