Domácí kokosové mléko + kokosová mouka

Nápoje Doba přípravy: 15 minut 0 názorů

Nápoje Doba přípravy: 15 minut 0 názorů

Suroviny

Suroviny:
2 hrnky strouhaného kokosu
4 hrnky vlažné vody

Postup přípravy receptu

  1. Do mixéru jsem nasypala kokos, který jsem zalila vlažnou vodou. Zapnula jsem mixér a vše jsem mixovala asi 5 minut. Hotové mléko jsem přecedila nejprve přes cedník, abych mléko zbavila kokosu. Dále jsem mléko přecedila přes plátýnko. To pro jistotu, kdyby tam ještě nějaký kokos byl.

  2. Čokoládové mléko:
    Ke 400 ml mléka jsem přidala 2 lžíce holandského kakaa. Do mléka jsem ještě rozmixovala banán.

  3. Kokosová mouka:
    Kokosovou drť rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem. Vložte ho do trouby a sušte asi 4 hodiny. Maximální teplota by neměla přesáhnout 70°C. Moje trouba peče nejméně na 50°C. Během sušení kokos kontrolujte, aby se náhodou nepřipálil. Po upečení a zchladnutí kokos ještě jednou umelte na jemno.

Poznámka od kuchařky

Do receptu jsem použila koupený strouhaný kokos. Samozřejmě platí, že čím kvalitnější kokos, tím chutnější mléko, proto se nebojte sáhnout po kokosovém ořechu. Pokud se vám podaří koupit kokos v akci, vaše peněženka bude jásat, když nebudete muset kupovat předražená kokosová mléka v obchodě. Srovnání nemám, nekupuji je, ale údajně je domácí kokosové mléko srovnatelné s kupovaným od Alpro (cena cca 70,-).

Z dávky (uvedené v receptu) kokosu a vody dostanete asi 700 ml mléka. Nakonec jsem mléko připravila z dvojité dávky. Dávku můžete upravit, ale vždy platí, jeden díl kokosu na dva díly vody. Do mléka můžete přidat špetku soli pro zvýraznění chuti. Také ho můžete dosladit. Mléko uchovávejte v lednici a před použitím ho protřepejte. Využití pro něj najdete např. při vaření asijských pokrmů a i při pečení jim můžete nahradit kravské mléko. Skvěle také chutná, když si ho nalijete do kávy.

Mléko můžete ochutit nejen kakaem, ale pokud přidáte ovoce, můžete si vyrobit ovocné smoothie, přidáním vanilky vanilkové mléko.

Video recept: https://youtu.be/zxri8gosJ34

BLOG: https://dvevtroube.blogspot.com/2019/03/domaci-kok...

Komentáře k receptu Domácí kokosové mléko + kokosová mouka

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: domácí kokosové mléko využití kokosoveho mléka kokosová mouka recepty mleko z kokosove mouky suseni kokosu kokosové mléko využití vyuziti kokosove moucky kokosové mléko a kokosová mouka recept kokosová mouka kokosové mléko recept vyuziti koksoveho mleka využítí kokosové mouky jak si vyrobit kokosovou mouku a mleko recept kokosova mouka jak nahradit kokosové mléko kokosová drt do kávy čím nahradit kokosovou mouka recepty kokosová mouka kokosova mouka recept sušeni domaciho strouhaneho kokosu sušení strouhaneho kokosu