Pohanka se zeleninou a houbami

Bezmasá jídla Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Bezmasá jídla Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Suroviny 2-3 porce

250 ml pohanky
1 kus červené papriky
1 kus bílé papriky
bílou část pórku
50 g bílého čerstvého zelí
mladou cuketu ( stačí půlka)
1 jarní cibulku
1 stroužek česneku
plátek zázvoru
3 lžíce nakládané směsi hub ve slaném nálevu
sůl
pepř
nebo místo soli 1 lžíci rybí a 1 lžíci světlé sojové omáčky

Postup přípravy receptu

  1. Pohanku několikrát propláchneme v sítku studenou vodou, dáme do hrnce a zalijeme dvojnásobným množstvím vody, osolíme, přikryjeme pokličkou a přivedeme k varu. Odstavíme a necháme přikryté (v peřinách) dojít 15- 20 minut než se vstřebá všechna voda. Pohanku není potřeba vařit, zbytečně bychom ji zbavili všech důležitých, zdravých látek.

  2. Mezitím nakrájíme na proužky zeleninu, najemno zázvor a česnek. Do pánve dáme olivový olej a na něm zpěníme cibulku, zázvor a česnek. Přidáme ostatní zeleninu, scezené houby, sůl, pepř a promícháme.

  3. Krátce podusíme ve vlastní šťávě, aby zůstala zelenina na skus. Zeleninovou směs promícháme s pohankou a podáváme.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem dostala od kamarádky a trochu upravila. Pohanka má původ v Asii, proto jsem tentokrát zkusila místo soli použít do zeleniny1 lžíci rybí omáčky,1 lžíci světlé sojové a výsledek byl překvapivě dobrý.

Komentáře k receptu Pohanka se zeleninou a houbami

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: pohanka recepty pohanka s houbami houby recepty recepty z pohanky pohanka recept recepty s pohankou recept na pohanku recept pohanka pohanka s houbami a se zeleninou recepty na pohanku pohanka se zeleninou recept z pohanky pohanka se zeleninou a s houbami osteoporóza pohanka se zeleninou a houbami