Ovocné hrníčkové knedlíky

Suroviny 2 porce

100 g polohrubé mouky
špetka soli
špetka prášku do pečiva
1 vejce
125 ml mléka
120 - 150 g drobného ovoce
máslo na vymazání hrníčků
hrubá mouka na vysypání hrníčků
moučkový cukr na posypání
rozpuštěné máslo na přelití

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve důkladně vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou větší hrníčky o objemu cca 250 ml. Můžeme použít i zavařovací sklenice, ale ty musí být s rovnými stěnami, bez zúžení nahoře. Tím, že nemají ucha, tak se jich do hrnce vejde více.

  2. Drobné ovoce odstopkujeme, očistíme, propláchneme a necháme důkladně okapat. Použila jsem červený rybíz, určitě bych použila i borůvky, kdybych měla.

  3. Mouku smícháme se špetkou soli a prášku do pečiva. Přidáme mléko prošlehané se žloutkem, promícháme a nakonec už lehce vmícháme pevný sníh z bílku. Vznikne nám řidší těstíčko.

  4. Do hrníčků větší lžící nalijeme trochu těsta, přidáme trochu ovoce, zase trochu těsta.....vrstvíme, aby byl hrnek plný do tří čtvrtin. Poslední vrstva musí být těsto.

  5. Do hrnce vložíme naplněné hrníčky, nalijeme horkou vodu zhruba do poloviny až dvou třetin výšky hrníčků. Přikryjeme poklicí a mírným varem vaříme cca 30 minut. Hrnky z vody vyjmeme, těsto by mělo zpevnit.

  6. Po chvilce knedlíky po obvodu objedeme nožem, vyklopíme a nakrájíme. Jde to dobře jemným pilkovým nožem. Na talíři pocukrujeme a přelijeme máslem.

Poznámka od kuchařky

Zdroj receptu: Gurmet.

Jelikož je rybíz kyselejší, tak se může promíchat s trochou cukru a třeba i špetkou skořice.

Kdo má strach, aby hrnky při varu nepraskly, tak dá na dno hrnce nějakou podložku, pařáček nebo stačí i menší složená utěrka. Mně se to ale ještě nestalo.

Komentáře k receptu Ovocné hrníčkové knedlíky

Tématické fráze: hrnečkové ovocné knedlíky hrníčkové knedlíky ovocné knedlíky z z hrnečku hrničkova kuchařka-ovocné knedlíky tvarohove ovocné knedlíky top recepty ovocné knedlíky do do hrnečku hrníčkové recepty ovocné hrnečkové knedlíky kynuté ovocné knedlíky recept hrnickova nenarocne ovocne knedliky hrnickove testo na kynute knedliky s ovocem rychle hrnickove vafle recepty na ovocne knedlíky recept hrničkove knedlíky trnickove ovocné knedlíky kynuté ovocné hrníčkový recept recept hrnickove kynuté knedliky s ovocem ovocné hrníčkové kynuté knedlíky kynute ovocne knedliky hrníčkový recept hrníčkové knedlíky recept