Hrníčkové knedlíky

Suroviny

3 kusy den staré rohlíky
1 vejce
1,5 hrníčku hladké mouky
1,5 hrníčku mléka
sůl
řeřicha (bylinky dle chuti)
(4 kusy větších hrnků)

Postup přípravy receptu

 1. Tyto knedlíky jsou výbornou přílohou k pečenému masu, kuřeti a uzenému masu. Pokrájíme na kostičky 3 rohlíky( z druhého dne), nasypeme je do větší mísy.rozklepneme 1 vajíčko, 1,5 hrníčku mléka, sůl a 1,5 hrníčku hladké mouky,promícháme.Jestliže si pěstujeme na okně bylinky,já třeba řeřichu, tak je můžeme do těsta posekat. knedlíky dostanou výbornou chuť.

 2. Připravíme na naplnění hrníčky, větší rovné, asi s obsahem 250 ml. Vymažeme je máslem a vysypeme pol. moukou. Těsto naplníme do 3/4 hrníčky a dáme do většího hrnce se studenou vodou. Voda by měla sahat asi do půlky hrníčku.vaříme asi 20 až 25 minut. Opatrně vyndáme,pomůžeme si rukavicí, ořízneme okraj hrníčku a celý váleček vyndáme na prkénko a pokrájíme na plátky.

Komentáře k receptu Hrníčkové knedlíky

 • Drahos z kamene Drahos z kamene

  dělal jsem podle vás byly dobré a hlavně jednoduché :-K dík

  Odpovědět

 • Verunka Verunka(neregistrovaná)

  Právě vařím, a uvidíme jak nám budou chutnat :-)

  Odpovědět

 • Mirdas Mirdas(neregistrovaný)

  Jak mam udelat z dnesních rohlíku včerejší? :D Nebo co to udela ...díky

  Odpovědět

 • Zuzka Zuzka(neregistrovaná)

  hrnkové knedlíky dělám už dlouho, ale lákalo mě vyzkoušet jiný recept ;-) .. nevím kde jsem udělala chybu, ale vařila jsem je hodinu.. chuťově dobré, ale raději se vrátím k původnímu receptu..

  Odpovědět

 • irca irca(neregistrovaná)

  jdu na ne;):-):-):yes:u

  Odpovědět

 • Lenka valova Lenka valova(neregistrovaná)

  Dík za recept právě zkouším,tak uvidíme,ale zalíbili se mi na 1.pohled:-)

  Odpovědět

 • ondrahlsa ondrahlsa(neregistrovaná)

  mockrát děkuju za recept ty knedlíky byli výborné:yes::yes::-)

  Odpovědět

Tématické fráze: karlovarský knedlík na hrničky hrnickove recepty knedlíky z rohlíků karlovarský knedlík v hrnečku karlovarsky knedlik do hrnecku karlovarský knedlík z mikrovlnky hrneckove knedliky knedlíky z hrnečku karlovarské knedlíky v hrnečku karlovarský knedlík v mikrovlnce knedla z mikrovlnky karlovarský knedlík recept knedlíky do hrnečku bezlepkový knedlík z hrníčku knedlík do hrnečku hrneckovy knedliky hrnečkový knedlík karlovarské knedlíky v mikrovlnce karlovarske knedliky do hrnecku knedlíky v hrnečku