Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Knedlíky jsou tradiční českou přílohou, ale také se mohou servírovat samostatně. Zatímco někteří nedají dopustit na bramborové knedlíky plněné masem, jiní zase dávají přednost tomu houskovému s omáčkou.

Knedlíky jsou bez debaty doménou české kuchyně a zároveň jednou z nejoblíbenějších příloh vůbec. Existuje nepřeberné množství druhů knedlíků, stejně tak receptů na jednotlivé typy. Už víte, jaký typ knedlíku dnes uvaříte?

Kynuté knedlíky

Kynuté knedlíky se kypří za pomoci droždí. Podávají se k hustým omáčkám, které se na nich krásně drží. Také se dají plnit, nejčastěji nasladko ovocem nebo povidly, naslano se pak plní masem pečeným nebo uzeným.

Houskové, karlovarské a vídeňské knedlíky

Houskové knedlíky se liší od kynutých přidáním nakrájeného staršího pečiva do těsta. Do karlovarských se kromě pečiva přidává i najemno nasekaná petrželová nať a vídeňský je oproti karlovarskému obohacen navíc ještě o smaženou cibulku.

Bramborové a chlupaté knedlíky, šulánky

Když zazní bramborové knedlíky, okamžitě si je představíme v kombinaci se špenátem. Ty chlupaté jsou pak nejchutnější s pečeným masem a kysaným zelím. Děti zase nedají dopustit na oblíbené šulánky s mákem nebo strouhankou.

Plněné knedlíky

Plněné knedlíky by měly mít svou vlastní síň slávy. Není nic úžasnějšího, než rozkrojení plněného knedlíku a objevení záhady jeho obsahu. Knedlíky se dají plnit opravdu nejrůzněji - ovocem, špekem, masem, ale také například houbami.

Knedlíky netradiční a speciální

Knedlíky se dají připravit i bezlepkové, jáhlové a také rychlé hrnečkové. Vyzkoušejte jablečné knedlíky pro milovníky jablek se skořicí, alpský knedlík plněný povidly, který je typický pro Rakousko, nebo sýrové knedlíky s cibulkou a slaninou. 

Nakrájené knedlíky se hodí k nejrůznějším omáčkám, ale také k pečenému masu se zelím nebo špenátem. Pokud máte chuť na sladké, zkuste dokonalou kombinaci tvarohového těsta s libovolným ovocem, postupem vás provede videorecept:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více