Pstruzi v papilotě (zabalené jako dopis v pečícím papíru)

Ryby Doba přípravy: 20 min 1 názor

Ryby Doba přípravy: 20 min 1 názor

Suroviny 2 porce

2 pstruzi
80 g másla
pár snítek tymiánu a rozmarýnu
sůl
pepř
citron

Postup přípravy receptu

  1. Dědo, ty jsi hodnej, pohodil hlavou náš puberťáček Vojtíšek. Já, hodnej a proč ? Ty jsi nám koupil jibičku, pravil pubertálním slangem, tím nám myslel i ségru Verunku. Ne, ty jsem si koupil pro sebe. Ne, ne a skočil mi kolem krku, no, kolem krku, jako by do mne vrazil tank.
    Vykuchané a opláchnuté pstruhy osuším a velice ostrým nožem projedu po páteři od hlavy k ocasu. Pstruha otočím a postup opakuji. Tak udělám z každého dva filety. Jak je vidět na fotografiích. Když na filetu zůstanou žeberní kosti, také je odkrojím, nebojte, nic to není. Ostrý nůž je zárukou a páteř vás při filetování nepustí zakrojit jinak. První se třeba nepovede, nevadí, sníme ho stejně. A jak praví moudro, opakováním se člověk učí. Jé, ryba, Verča hopsá po kuchyni, a dědo už bude oběd? Ještě ne, ty trdlo, je ráno. Jo, aha, to bude večer. Ne, to bude v poledne. A bude rybička s kaší, třeba s kaší.

  2. Na pečící papír dej polovičku másla, tj. 40 g, na to máslo polož rybu stranou s kůží, osol, přidej pepř a bylinky. Zabal do toho papíru jako dopis, já pro jistotu používám sešívačku na uzavření konců. Do trouby na střed vložíme plech a zahřejeme na 220 stupňů. Vložíme ryby a necháme 6-8 minut, podle velikosti ryb. Troubu vypneme a ještě 6 minut necháme dojít. Pokud někomu peče trouba hodně, dá 200 stupňů a občas zkontroluje proces pečení. Doporučuji každému kontrolovat.

  3. Hurá, už to je. Rybu vyndáme, položíme na talíř, odstřihneme okraj. Pozor, je tam horký výpek z ryby. Výpek opatrně vylijeme do talíře, papír rozstřihneme a rybu přendáme na talíř. Jako přílohu dáme vše, co je z brambor, kaši, vařené brambory, pečené brambory, krokety atd. Citron nesmí chybět, jak je komu libo. Výpekem přelijeme brambory nebo do něj namáčíme chleba,to je varianta ke krbu, tam ryby pečeme cca 5+5 min z každé strany na okraji krbu, bacha, aby papír neshořel. Dědóó, to je dobrota, chválí náš Vojtíšek, ale když mu něco moc nejede, tak mezi dveřmi poví: Bylo to dobrý. I to je pochvala.

Poznámka od kuchařky

Nejlepší příloha je pečený brambor a grilovaná zelenina - červená cibule na kusy, paprika barevná, nakrájet kousek cukety, čtvrtky rajčat. Na pánev dej trošku oliváče, rozpal, dej zeleninu, 3-4 minuty restuj, osol, přidej trochu balsamika a hotovo. Ten brambor a čtvrtka citronu tomu dají fazonu. Každá návštěva vás bude považovat za mistra kuchyně.

Komentáře k receptu Pstruzi v papilotě (zabalené jako dopis v pečícím papíru)

  • MamlajdaD MamlajdaD

    Zase další krásně napsaný recept, který vzbuzuje úsměv na tváři! :-K<3:-D Rybu v papilotě znám, ale už jsem jí dlouho (moc dlouho!) nedělala, tak děkuji za připomenutí! ;-):-8 Nějaký kousek kapra, pstruh i makrela už se v mrazáku třesou nejen zimou, ale i na to, aby byly snězeny, ;-):-D Tak někdo z nich půjde i do papírového futrálku. :-) Přeji pevné zdraví tobě i celé tvé rodině! :yes::-K:-K:-K

    Odpovědět