Pstruzi, plněné bylinkami a zeleninou

Ryby Doba přípravy: 30 minut 18 názorů

Ryby Doba přípravy: 30 minut 18 názorů

Suroviny 4 porce

2-4 pstruzi (podle počtu strávníků)
2 cibule
4 lžíce petrželky
4 lžíce libečku nebo bazalky
sůl
pepř
citrón
2 PL bylinkového másla
50 g uzené šunky nebo tence pokrájené Vahalové slaniny
4-6 PL mix kořenové zeleniny pod svíčkovou

Postup přípravy receptu

  1. Vykuchané, kuchyňsky upravené pstruhy, omyjeme pod tekoucí vodou, osušíme a pokapame citronem, nebo limetkou, opepříme, osolíme a zevniř potřeme zeleninovým základem.

  2. Na zeleninu vložíme jeden plátek uzené šunky, kousky cibule a vše nakonec posypeme nadrcenými bylinkami. Okolo každého pstruha omotáme plátek šunky, ale neni nutné. Bříško rybky spíchneme špeljí, aby nám vše dobré zůstalo uvnitř pstruha a aby nám nic nevytékalo.

  3. Pstruhy ještě pokapeme rozpustěným bylinkovým máslem a dáme grilovat z obou stran. Podáváme s opečeným americkým bramborem, barevnou zeleninou a citrónem, nebo jen se zeleninou, jak kdo chce.

Komentáře k receptu Pstruzi, plněné bylinkami a zeleninou

Předchozí 1 2

Tématické fráze: pstruh se zeleninou ryba plněná bylinkami plněný pstruh pstruh recepty holandský pstruh recept zdravé recepty ze pstruha pstruh recept zdravé recepty na pstruhy pstruh na zelenině recept pstruh recepty na pstruha recepty na pstruha s bylinkami pstruh s americkými brambory pstruh zdravý recept recept na pstruha recept pstruh se zeleninou grilovany pstruh a přílohy pstruh v alobalu se zeleninou recepty pstruh zdravě zdravé recepty na pstruha