Žampiony v těstíčku

Houby Doba přípravy: 40 min 2 názory

Houby Doba přípravy: 40 min 2 názory

Suroviny 2 porce

1 krabička malých žampionů
1 vejce
60 ml mléka
4-5 lžic polohrubé mouky (podle potřeby)
sůl
mletý kmín
1/2 masoxu
600 ml vody
kousek mrkve
1 lžíce nařezané pažitky

Postup přípravy receptu

  1. Žampiony kartáčkem očistíme pod tekoucí vodou. Osušíme je, odkrojíme nožičky, které nakrájíme na tenké plátky. Kloboučky a nakrájené nožičky dáme do hrnku, zalijeme vodou, přidáme na špičku lžičky mletého kmínu, špetku soli a mrkev. Vaříme asi 10-15 minut. Kloboučky a mrkev vyndáme a dáme oschnout na papírovou utěrku.

  2. Vejce rozšleháme s mlékem, osolíme, přidáme špetku mletého kmínu a mouku. Těstíčko uděláme husté jak na palačinky. Kloboučky rozdělíme podle velikosti (stejné) na 4 hromádky a napícháme na jehlu, nebo kousky špejlí.

  3. Obalíme je v těstíčku a dáme je opéct ve větší vrstvě oleje. Při opékání ještě lžičkou jemně každý špíz polijeme těstíčkem. Když se nám opeče spodní strana, otočíme na bok a opečeme, naposledy třetí stranu. Je to takový spíš trojúhelník. Opečené dáme odsát na papírovou utěrku.

  4. Vodu s nožičkami přivedeme k varu a přidáme masox. Zbylé těstíčko dáme do nálevky s úzkým hrdlem a necháme stejnoměrně vykapat do polévky. Chvilku povaříme, přidáme nakrájenou mrkev a pažitku a podle chuti dochutíme.

Komentáře k receptu Žampiony v těstíčku