Polníčkový salát s ananasem a arašídovou zálivkou

Suroviny 2 porce

2 hrsti polníčku
200 g šunky
cherry rajčátka (množství dle chuti)
200 g čerstvého ananasu
olivový olej
Dresink:
150 ml jogurtu
2 lžíce arašídového másla
3 lžíce mléka
bílý pepř
1 lžíce citronové šťávy
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Arašidové maslo necháme v mlieku na slabom plameni rozpustiť a vychladnúť. Osolíme, okoreníme a premiešame so šťavou.

 2. Na taniere rozdelíme polníček a pokvapkáme olivovým olejom.

 3. Do stredu dáme dresing.

 4. Okolo rozmiestnime rolky šunky a štvrtinky paradajok.

 5. Nakoniec posypeme malými kocôčkami ananásu.

Komentáře k receptu Polníčkový salát s ananasem a arašídovou zálivkou

 • tejaja tejaja(autorka receptu)

  magdalenka: Áno, arašidové maslo rozpustíš v tom mlieku, stačí 2-3 lyžice, podľa toho, koľko zálievky robíš, a potom vmiešaš do jogurtu. Dochutíš citrónovou šťavou, soľou a korením, lepšie je biele korenie a premiešaš. Zálievka nesmie veľmi tiecť, ten jogurt má ostať hustý, preto len 2-3 lyžice mlieka, v samotnom jogurte by sa arašidové maslo ťažko rozmiešavalo.;-)
  Otvorené arašidové maslo držím v chladničke, bez problémov vydrží veľmi dlhý čas.

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  Arašidové maslo som v detstve ochutnala, keď nám ho poslali z Ameriky a nevedeli sme, čo s ním...:-D Nedávno som ho kúpila, lebo chcem použiť na ázijskú polievku. Zálievka na šalát ma zaujala.
  Tejaja, prosím, to rozpustím v troche mlieka a zmiešam s jogurtom atď?

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD

  tejaja: Já mám dávnou vzpomínku na arašídové máslo z útlého dětství. Když skončila druhá světová, tak sem začali amíci posílat tzv. kozervy UNRA. Nepamatuji si toho moc, bylo mi tři a půl roku. Ale vím, že část toho šlo do škol, na svačiny pro školáky. Mezi jinými i tehdy lidově zvaná "buráková pomazánka". Maminky těch žáčků se střídaly, chodily odpoledne mazat krajíce na svačiny na druhý den. Jednou (měla jsem dva starší bratry) mne maminka vzala sebou a dala mně trochu té burákové pomazánky ochutnat. Nepamatuji si, jestli mi namazala krajíček, nebo jen dala ochutnávku. Ale bylo to mírně solené arašídové máslo a strašně moc mne zachutnalo. Já jsem ho pak ochutnala zase až teď, na stará kolena. Když se komunisti dostali v r.1948 k moci, odmítli tu poválečnou pomoc, protože byla od zlých kapitalistů. Jako dospělá, správného postupu neznalá, jsem se ho snažila doma vyrobit, mlela jsem buráky na makovém mlýnku, no byla to dřina a výsledek tedy nic moc. Ale teď už leta je to kde koupit, tak si tu, pro mne velikou dobrotu, kupuji. :-D;-):-K A tvůj salát si někdy udělám, všechno mám, jen nějaké to zelené lupení mi chybí. :-( Ale já si nějak poradím! ;-) Moc zdravím! :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(autorka receptu)

  MamlajdaD: Keď sa pred rokmi objavilo u nás arašidové maslo, kúpila som. Samotné mi nechutnalo veľmi. Potom som kdesi objavila túto zálievku na šalát, skutočne už nepamätám, kde, a zachutila nám. :yes: A používam ju na šaláty často, je neskutočne dobrá. Vyskúšaj a uvidíš. ;-)

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD

  tejaja: Super salát! :yes:<3;-) Ujíždím na arašídovém másle, a hlavně když je použité na slaný způsob! :-8 Tohle bude dobrota:-! Mňááám:-Q:-8;-) :-K:-K:-K

  Odpovědět