Penne s kuřecím masem a omáčkou z gorgonzoly

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut 1 názor

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut 1 názor

Suroviny 10 + -

4 kuřecí stehenní řízky
( nebo čtvrtky vykostit doma, prsa to samé)
100 g másla, olej od oka
1 cibule
2 vrchovaté lžíce hl. mouky
400 g gorgonzoly dolce
0,5 l mléka
0,5 l smetany na vaření 12%
1 balíček Penne Rigate nebo jaké máte v oblibě
sůl podle chuti
mletý bílý pepř, i černý přežijete

Postup přípravy receptu

  1. Tak naše Verunka povídá: "Dědo, víš, zapečené těstoviny jsou dobré. Ty ale můžeš udělat tu sýrovou omáčku s kuřetem, já viděla sýr v ledničce a je ho hodně." A jak víme, tak se děda nenechá dlouho přemlouvat a když se přidá pusa, tak je rozhodnuto. Slyším malého Vojtíška, no 13 už zase není malý. "Hurá!", když mu to treperenda vyzvonila.

  2. Máslo s trochou oleje rozpusťte a na něm orestujte nadrobno nasekanou cibuli. Až cibule změkne, zasypte moukou a udělejte světlou jíšku. Zalijte mlékem, uvařte bešamel, přidejte pepř. Zřeďte smetanou a pokud je omáčka hustá, přidejte mléko. Do horkého bešamelu nakrájejte nebo nadrobte gorgonzolu a metlou míchejte, dokud se sýr nerozpustí. Teprve teď ochutnejte a dosolte, pokud je třeba. Ano, i pepř klidně přidejte.

  3. A už mě někdo tahá za tričko: "Dědo, dej mi líznout. Je to dobrota a taky vám to vařila mamka, když jste byly děti?" "Ne, tenkrát se takové jídlo nevařilo."

  4. Kuřecí maso nakrájejte na kostky. Kousky orestujte na trošce oleje, osolte a nezapomeňte opepřit. Když je maso skoro hotové, vypněte plotnu a přikryjte poklicí, aby pustilo šťávu. Případně podlijte vývarem, pokud je, jinak vodou a dochuťte.

  5. Penne nebo jiné oblíbené těstoviny uvařte podle návodu. Slijte vodu. "Dědo, už to nandej a vyfoť, ať to můžu sníst." Vojta, to je náš hlavní degustátor. A už nám nezbývá jen posypat pažitkou a hurá ke stolu.

Komentáře k receptu Penne s kuřecím masem a omáčkou z gorgonzoly