Koláč 4 x 3

Suroviny

3 vejce
3 lžíce oleje
3 lžíce cukru
3 lžíce polohrubé mouky
1/4 balíčku prášku do pečiva
300 g ostružin
Drobenka:
máslo
mouka
cukr
skořice

Postup přípravy receptu

  1. Elektrickým šlehačem našleháme vejce s cukrem a olejem.

  2. Přidáme mouku s kypřicím práškem a promícháme.

  3. Ušlehané těsto vlijeme do tukem vymazané a moukou vysypané formy, ovoce poprášíme moukou a hustě je klademe na povrch.

  4. Posypeme drobenkou a skořicí a upečeme do růžova v mírně vyhřáté troubě.

Alternativy k tomuto receptu

Komentáře k receptu Koláč 4 x 3

  • Marta Marta

    Poházela jsem černou jeřabinou (z mrazáku) :-p. Myslím, že koláč by mohl mít jako druhý název "koláč pro jednoho", těsta je opravdu malinko, vzhledem k počtu vajec a množství mouky jde spíše o takový nějaký piškot. Upekla jsem ho pro to, aby měl také fotečku, jinak vracet se k němu nebudu, pro mě jsou tři vejce na takový trošek mouky zbytečný luxus. Ale za ten vtipný a trefný název a vůni po celém baráku posílám prvního bodíka :yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: koláč s jeřabinami koláč s černou jeřabinou babicovy dobroty kuřecí křidýlka koláč s černými jeřabinami koláč z jednoho vejce buchta s černými jeřabinami kridylka na medu top recepty stranka 700 co s černými jeřabinami koláč s jeřabinama recept na koláč s černou jeřabinou koláč 3x4 koláč 4x3 buchta s jeřabinami buchta s černou jeřabinou kolac s jeřabinou moučník s černými jeřabinami babicovy kolac australská buchta jablečná co s jeřabinami