Roláda ze sušenek

Suroviny

400 g kakaových sušenek
4 lžíce rumu
4 likérové skleničky černé kávy
200 g cukru
4 lžičky kakaa
ořechy
Na krém:
1 vanilkový pudink
250 g másla
150 g cukru
2 lžíce rumu

Postup přípravy receptu

  1. Sušenky pomeleme, přidáme ostatní přísady a vše zpracujeme v těsto. Vyválíme 2 placky, které potřeme krémem a stočíme v roládu.

  2. Mírně pomoučíme hladkou moukou. Nepečeme!

  3. Krém: uvaříme vanilkový pudink a necháme jej vychladnout.

  4. ak umícháme máslo, cukr a rum.

  5. Do této směsi pak po lžičkách zašleháváme pudink.

Komentáře k receptu Roláda ze sušenek

  • Paprika Paprika

    Dělala jsem ze sušenek DERBY. Měla jsem problém s množstvím kávy, protože míru "likérová sklenička" jsem asi neodhadla tu správnou skleničku:-// a hmotu na placku jsem musela zahušťovat drcenými pičkoty. A asi jsem ji ještě zahustila málo, protože se hmota sice dobřě rozválela, ale špatně motala do rolády:-S. No - už to tuhne. Nevím, jestli to bude mít tvar kulaté rolády (asi ne), ale chutnat to bude určitě:-p. Jen na vylízání mísy od krému už u mně stála fronta :-D:-D:-p. Fotka řezu bude později. +;-)

    Odpovědět

Tématické fráze: nepečená roláda tescoma roláda z be be sušenek sušenky derby roláda ze sušenek rolada že sušenek derby derby sušenky derby sušenky recept likérové špičky tescoma roláda be be roláda likérové špičky recept sušenky derby recept nepecena rolada z bebe susenek likerova rolada recept na likérové špičky placka z bebe sušenek rolády ze sušenek nepečené rolady ze sušenek tescoma-recepty nepečená roláda ze sušenek