Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pomalu pečené kuřecí výpečky

Zapomeňte na klasické vepřové výpečky. Tato odlehčená varianta z kuřecích stehenních řízků je díky pomalému pečení neuvěřitelně šťavnatá a plná chuti. Dlouhé pečení na cibuli, česneku, kmínu a pivu vytvoří bohatou šťávu, která si skvěle rozumí s kysaným zelím i bramborovým knedlíkem.

Recept nikdo nehodnotil, buďte první

Ohodnotit

Buďte první kdo ohodnotí recept

MiskaKulicka MiskaKulicka

Snadný

Doba přípravy 275 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 260 min

275 min (15 min příprava + 260 min tepelná úprava)

Suroviny pro 6 porcí

6porcí

Nahlásit chybu v receptu

Postup přípravy

Krok 1: Cibuli nakrájíme na silnější půlkolečka nebo čtvrtky a rozložíme ji na dno hlubšího pekáče, který jsme potřeli rozpuštěným sádlem. Krok 2: Kuřecí stehenní řízky nakrájíme na větší kusy. Osolíme je, opepříme, přidáme sušený česnek a kmín. Vše důkladně promícháme, aby se maso rovnoměrně obalilo kořením. Krok 3: Ochucené maso rozložíme na cibuli, podlijeme pivem a kuřecím vývarem. Pekáč pevně přikryjeme alobalem a pečeme 3,5 hodiny při 130 °C. Krok 4: Potom odkryjeme, zvýšíme teplotu na 200 °C a pečeme ještě 15–20 minut s funkcí gril, dokud maso lehce nezezlátne a šťáva se nezredukuje. Krok 5: Podáváme s kysaným zelím a bramborovým knedlíkem, nebo s rýží.

Zveřejněno 1. 8. 2026

Poznámka autorky MiskaKulicka

Šťávu necháváme přírodní, protože ji krásně zahustí rozpečená cibule. Pokud ji máme raději hustší, můžeme ji lehce zahustit hladkou moukou. Nejčastěji podáváme s kysaným zelím a bramborovým knedlíkem, ale výborná je i s dušenou rýží.

Můj instagram: https://www.instagram.com/miska.kulicka/

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Pomalu pečené kuřecí výpečky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/n59nY

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Pomalu pečené kuřecí výpečky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/n59nY

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (3)

Skvělý nápad, u nás se vepřové moc nejí. Hned mám tip na zítřejší oběd :-)

Vypadá to krásně a určitě výborný

Suroviny:
kuřecí stehenní řízky, cibule, sádlo, česnek sušený, kmín drcený, sůl, pepř mletý, pivo světlé, vývar kuřecí

Přidat fotografie receptu
]