Pečená kuřecí stehna na kari s bramborem z jednoho pekáčku

Drůbeží maso Doba přípravy: 2. až 2,5 hodiny 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 2. až 2,5 hodiny 0 názorů

Suroviny 6. až 8.

jedna větší cibule
troška oleje
půl kostky másla
brambory
6 až 8 kuřecích stehen
sůl
kari koření
koření na kuře (na drůbež) a na pečené brambory (není podmínkou)

Postup přípravy receptu

  1. Dno pekáče polijeme troškou oleje a naskládáme na něj nakrájená půlkolečka cibule. Pak různě pokládáme opět na půlkolečka nakrájené brambory cca 0,5 cm silné (brambory můžeme posypat kořením na pečené brambory - pokud jej máme, ale není to podmínkou). Brambory trošku osolíme a na ně pak položíme osolená kuřecí stehna, jemně posypaná kari kořením. Na tato stehna pak dáme 5 nebo 6 plátků másla také asi 0,5 cm silné a podlijeme troškou vody. Přiklopíme a dáme péct.

  2. Pečeme něco málo přes hodinu na 180 °C, po hodině odklopíme pekáček a pečeme max. dalších půl hodinky na cca 210°C - kvůli kůrce. Kuřecí stehna poléváme výpekem (šťávou) a kari koření nám začne při pečení krásně vonět .

  3. Po upečení servírujeme jednotlivá stehna spolu s upečeným bramborem a poléváme šťávou z pekáčku .

Komentáře k receptu Pečená kuřecí stehna na kari s bramborem z jednoho pekáčku

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kuře pečené v jednom pekáčku s bramborama pečená kuřecí stehna s brambory pečené kuřecí stehna na bramborách pečená kuřecí stehna na bramborach pecena kureci stehna pečené kuře na kari kuřecí stehna z jednoho pekáče kuřeci stehna na kari kureci stehna z jednoho pekačku kuřecí stehna pečená na bramborách pečené kuřeci kuřecí stehna pečena stehna s na brambory kureci stehna pecena s brambory pečená sehna s brambory v jednom pekáči pečené kuřecí stehna kuřecí stehna s bramborem stehna maxi pečené v troubě kuřecí stehna recept pečené kuřecí stehna v troubě kuřecí stehna pečená z jednoho pekáčku