Krupicová kaše z rýžové krupičky – bez lepku, mléka a vajec
Recept ještě nebyl hodnocenRecept pro všechny milovníky krupice, kteří se kvůli dietním omezením museli své oblíbené pochoutky vzdát. Tato rýžová varianta s rostlinným mlékem je přirozeně…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 1 518 kJ / 363 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 7,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 0,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 7,00 g |
| Tuky | 1,20 g |
| – nasycené | 0,30 g |
| – nenasycené | 0,90 g |
| –– mononenasycené | 0,40 g |
| –– polynenasycené | 0,50 g |
| ––– omega 3 | 0,00 g |
| Vláknina | 2,00 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodík | 8 mg |
| Sůl | 0,00 g |
| Sacharidy | 80,00 g |
| – cukry | 3,00 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Recept pro všechny milovníky krupice, kteří se kvůli dietním omezením museli své oblíbené pochoutky vzdát. Tato rýžová varianta s rostlinným mlékem je přirozeně…
Tresku opláchneme, ubrouskem osušíme, osolíme a opepříme. Brokolici rozebereme na růžičky, česnek prolisujeme a sýr nastrouháme.Brokolici dáme do osolené vody povařit…
Vařené brambory nastrouháme najemno, přidáme krupice, mouku, přisolíme a smícháme na kompaktní hmotu. Desku, vál si posypeme trochou mouky a vyválíme válečky, nožem…
V míse promícháme změklé máslo na kostičky, cukr, kokos, žloutky, rum. V misce vedle promísíme mouku,kakao,rýžovou krupičku, skořici a xantanovou gumu. Obojí smícháme a…
Brokolici rozebereme na jednotlivé růžičky a případně pokrájíme, batát nakrájíme na kousky, pórek nadrobno.V kastrůlku rozehřejeme olivový olej a přidáme trochu vody. …
V misce smícháme všechny ingredience, vaječný likér přidáme jako poslední.Nalijeme na vymazaný a vysypaný plech.Poklademe jahodami nebo jiným ovocem a posypeme drobenkou…
Z mléka, pudinkového prášku, vloček a krupičky uvařte kaši a oslaďte ji medem. Kaše by neměla být úplně tuhá, měla by být ale uvařená dohusta. Přimíchejte do ní mleté…
Všechny suroviny dáme do pekárny (pozor na sůl, pokud již máme mleté maso koupené ochucené) a dáme promíchat - já používám program nudlové těsto.Pak zapneme program…
Celá vejce rozmícháme s cukrem a Herou. Přidáme všechny sypké suroviny včetně guaru a umícháme těsto. Na závěr přilijeme sojové mléko na zjemnění. Podle potřeby můžeme…
Brokolici pokrájíme na malé kousky, brambory okrájíme a pokrájíme na kousky.V kastrůlku rozehřejeme ghí, ztlumíme plamen a vsypeme rýžovou krupičku. Promícháme, aby…
Mléko osladíme javorovým sirupem, vsypeme rýžovou krupičku a přivedeme k varu.Za stálého míchání necháme několik minut povařit, podle potřeby ztlumíme stupně.Na talířku…
Nejdříve si připravíme těsto. Šmakouna rozmixujeme s jogurtem, přidáme oba druhy krupice, vejce a propracujeme kompaktní těsto. Vyválíme si malé knedlíčky o velikost…
V míse vyšleháme vejce s mlékem. Přidáme cukr, sůl, skořici a po částech krupici. Dobře promícháme a necháme půl hodiny odležet.Potom smažíme z obou stran zlatavé…
Filety z mořské štiky necháme téměř rozmrazit. Dobře je osušíme a přepůlíme. Bývají dost dlouhé a hůře se s nimi při smažení manipuluje. Do misky dáme rýžovou krupičku…
Na rozpuštěném másle osmažíme na proužky nakrájený pórek. Přidáme česnek nakrájený na maličké kousky a opražíme. Nerestujeme moc dlouho, aby česnek nezhořkl, stačí 1-2…
1. varianta: Do mísy rozklepneme vajíčka, přidáme tvarohy, špetku soli a rýžovou krupičku. Všechno pořádně promícháme a vytvoříme těsto. Na zjemnění přidáme podmáslí -…
Všechny mouky, krupičku, sodu a psyllium smícháme dohromady. Přidáme agave a rýžový nápoj Zajíc. Pořádně promícháme. Na závěr do těsta vmícháme rozpuštěné a vychladlé…
Žloutky utřeme s Herou a cukrem. Přidáme tvaroh, vanilkový cukr, pomerančovou kůru, rýžovou krupici a vše pořádně promícháme. Přidáme maliny (mohou být i mražené) a…
Tvaroh dáme do mísy, přidáme vejce, sůl a rýžovou krupičku. Vypracujeme těsto a na desku posypanou rýžovou krupičkou vykrajujeme lžící stejné kousky. Z kousků…