Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vánoční dárky pro ženy jsou někdy opravdovým oříškem. Máme pro vás tipy na originální dárky od srdce a přímo z vlastní kuchyně

Chcete vybrat něco drobného pro kamarádku, kouzelného pro maminku, krásného pro dceru, nebo milého pro paní učitelku? Není úplně snadné vybrat dárek, který skutečně potěší, bude originální, a udělá radost ještě dlouho po Vánocích. A přesně takové pro vás máme.

Vánoce se blíží každým okamžikem a vám chybí dárky pro nejmilejší? Možná byste jim rádi dali něco krásného, originálního, lahodného nebo užitečného? Můžete to vše spojit do úžasného dárku, přímo z vaší kuchyně.

Práškový mix

Do šroubovací sklenice připravte sypké suroviny na maminčin oblíbený perník nebo dceřinu milovanou bublaninu. Dárek doplňte např. vařečkou, mašlí a cedulkou, co je třeba ještě přidat ke vzniku toho nejlepšího těsta. 

Džemy a marmelády

Při každém namazání na chleba si obdarovaná vzpomene, že dostala milý dárek - sladký domácí džem nebo voňavou marmeládu, v pěkné skleničce s velkou mašlí a lahodnými sušenkami.

Alkohol pro zahřátí

Ženám doporučujeme dobré víno, vaječný koňak, domácí baileys a jiné likéry, které potěší, příjemně osladí den, a zahřejí před studeným zimním počasím. Chcete to mít dokonalé? Přidejte originální skleničku, k Baileys se hodí dobrá káva, a k vínu kvalitní sýr.

Granola a sladkosti

Granola je výborná do jogurtů, do mléka i jako ozdoba moučníků. Díky ovesným vločkám má vysoký obsah bílkovin a vitamínů, navíc obsahuje rozpustnou vlákninu. Sladkosti dámy jistě ocení, ale na dárky se hodí ty kvalitnější a s nižším obsahem cukrů.

Koupelová sůl

Je dotyčná milovnicí vany? Tak ji připravte koupelovou sůl:

  1. Smíchejte hrubozrnnou a jemnou sůl (nejlépe mořskou nebo himalájskou).
  2. Přidejte pár kapek vonného oleje/esence a lžíci olivového oleje.
  3. Směs můžete obarvit potravinářským barvivem – buď celou, nebo jen část a vytvořit různé barevné odstíny.

Článek z magazínu

Pečené čaje

Pečený čaj plný ovoce, které dotyčná miluje, je krásný dárek. Můžete vyzkoušet recept podle videa, ovázat mašlí a připsat na jmenovku "Dobrou chuť při každém doušku". Pokud připojíte hrníček, bude to perfektní.

Přejeme vám krásné, pohodové a veselé Vánoce s rodinou, s těmi nejbližšími, a při dobrém jídle.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky