Borůvkový džem z DP

Zavařeniny Doba přípravy: 5 + 10 min. 10 názorů

Zavařeniny Doba přípravy: 5 + 10 min. 10 názorů

Suroviny 5-6 skleniček (dle velikosti)

1 kg borůvek
500 g želírovacího cukru
1 lžíce kyseliny citrónové

Postup přípravy receptu

 1. 750g borůvek rozmixujeme a vlijeme do nádoby DP a přidáme 250g celých borůvek.

 2. Přisypeme želírovací cukr a kyselinu citrónovou.

 3. Zapneme program zavařenina (u DP Moulinex XXL je to č. 11) a za hoďku máme hotovo.

 4. Horký džem plníme do skleniček, uzavřeme a otočíme dnem vzhůru.

 5. Po 15 minutách obrátíme víčkem nahoru.

Poznámka od kuchařky

Právě jsem ho dodělala, ještě stojí horké skleničky na stole. Krásně voní celý dům borůvkama. Pozor - barví to jak mrcha.

Komentáře k receptu Borůvkový džem z DP

 • spagetka spagetka

  Paprika:Papri z loňska došel, letos zas až tak moc borůvek nebylo, takže jsem zmražovala a dělala ve vlastní šťávě, jenže včera jsem dostala od známé posledních několik litrů borůvek z letoška, takže ty jdou konečně na džemík :-*:-*;-):-p:yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika(autorka receptu)

  Jak je to možné, Špagi, že nemáš borůvkový džem :-D:-D:-D ... mám ho plný špajz.;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Hledám inspiraci, co ještě z borůvek a právě jsem ji našla. Džem ještě nemám ;-):-p:yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika(autorka receptu)

  To Eva Ben - nic mi necákalo, spíš jsem se zamazala při přelévání do skleniček:-8:-D. Mám zkušenost, že když nemám přesně kilo ovoce, tak ho "nějak" doplním např. jablkem nebo rybízem, protože se mi nechtělo odvažovat přiměřené množství cukru. ;-)

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  Eva Ben:já jsem dělala vloni v DP džemík a ničím jsem nepřikrývala..neměl by se jak odpařovat..a nestříkalo nic;-):-):yes:

  Odpovědět

 • Eva Ben Eva Ben(neregistrovaný)

  Tak jdu na něj :D Sice to nebude asi kilo, mám je tu od předevčírka -půllitr jsem zpracovala , ale druhý jsem nestihla, tak ho nyní zavařím :-) Překryla jste tu mísu alobalem?Cáká to hodně?
  Děkuji za receptík i fotečky :D ;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Chjoo, nádhera:-) ta trefná poznámka mne taky rozesmála, mirco:-)):-D, to je celá paprika:-)), ale fakt jí závidím, já letos nemám zavařeno ještě nic!:-//:yes:+

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  moooc pěkné :yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika(autorka receptu)

  Dík za chválu.:-) Ani nevíš, jak jsem byla nadšená dnes opdoledne, když jsem mámě rabovala skleničky ve špajzu a našla jsem takové množství "borůvkového skla".:-D:-D:-D Asi jí budu muset dát desátky:-D:-D, ale já jsem se do těch marmelád tak opřela, že je za chvíli nebudu mít kam dávat:-D;-).

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Paprika:-)krásně poetická poznámka-skoro jsem tu vůni cítila až tady:-*-a ty mi nakonec lupneš "barví to jak mrcha":-O.Tak v ten okamžik skončilo poetično a nastal výbuch smíchu:-D:-D.Jinak to máš moc pěkné,dokonce v borůvkových sklenkách;-) a tak ti za to sbírání správně ladícího skla k džemu a za ten můj výbuch:-D:-D posílám boďku jako hrom:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: džem z boruvek dzem z kanadskych boruvek dzem z boruvek recept boruvkova marmelada boruvkova marmeláda v domácí pekárně borůvková marmeláda z domaci pekarny marmeláda z kanadských borůvek boruvkovy marmelada borůvkový džem v domácí pekárně domaci boruvkova marmelada džem v domácí pekárně džem z domácí pekárny borůvkových džem borůvková marmeláda v pekárně borůvkový džem z domácí pekárny boruvkova marmelada recept borůvkový jam borůvková marmeláda domácí pekárna recepty z dp boruvkova marmelada z pekarny