Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Lámete si hlavu s vánočními dárky pro své blízké? Už nemusíte, ukrývají se přímo ve vaší kuchyni
Zdroj: Pixabay

Dárky na Vánoce jsou stále větší problém. V dnešní době, kdy si můžeme cokoliv koupit přes jedno kliknutí, a to úplně kdykoliv, je těžké napsat seznam věcí, které by nás skutečně potěšily, a chceme je najít až pod stromečkem. Čím originálním tedy potěšit své blízké?

Mnoho krásných dárků, které potěší, se dá udělat doma, a to i s malými pomocníky. Čas prožitý s dětmi a rodinou přináší přece jedny z nejvýznamnějších okamžiků vánočních svátků.

Pečené čaje

Pečené čaje jsou krásnými, sladkými a voňavými dárky. Jsou jednoduché, rychlé, lahodné a plné ovoce. K čaji můžete koupit krásný hrníček, ale stačí i jen ovázat mašlí a dárek je připraven pod stromeček.

Práškový mix

Do šroubovací sklenice připravte směs sypkých surovin, které se již jen doplní vejcem, vodou, mlékem či olejem a vznikne těsto nebo i skvělá polévka. Na cedulku doplňte potřebné informace: „Přidej ¼ hrnku oleje a trochu mléka. Peč s láskou na 185 °C 30 minut. Veselé Vánoce.“ Ke sklenici můžete přidat vykrajovátko, lžíci, krásnou vařečku i novou zástěru.

Džemy, marmelády, příkrmy

Koho by nepotěšil vynikající džem nebo marmeláda s minimem cukru a slaďoučkým ovocem. Při každé snídani si obdarovaný na dárek vzpomene, když si džemem bude mazat čerstvý chléb. Maminky zase ocení domácí příkrm pro nejmenší, pomůžete jim i potěšíte.

Sladké likéry

Napadl vás vaječný koňak? Ten samozřejmě patří k Vánocům a můžete jej připravit v mnoha podobách. Vánoční tip: Místo sklenic můžete v galanterii koupit čiré uzavíratelné baňky, které naplníte a pověsíte na stromeček.

Sladkosti a cukrovinky

Kromě cukroví patří k Vánocům i bonbony, ovoce a čokolády, které se dají vložit do čirých sáčků s krásnou mašlí. Nebo připravte do sklenic tekutý karamel či bonbony z něj.

A vánoční tip pro milovníky čokolád:

  1. Na plech s pečicím papírem vyskládáme 6 čokolád – hořkou, bílou i mléčnou podle chuti.
  2. Necháme v troubě povolit.
  3. Promícháme špejlí a posypeme tím, co má dotyčný rád např. lyofilizovaným ovocem, lentilkami, karamelkami, rozlámanými sušenkami aj.
  4. Necháme ztuhnout, rozlámeme a vložíme do sáčku s mašlí. 

Granola

Granola ve vysoké sklenici bude pro milovníka ovesných vloček, oříšků a medu úplným zázrakem. Přidejte tam vše, co má dotyčný rád. Kupte krásnou misku a dárek je naprosto dokonalý.

Slané občerstvení

Chcete obdarovat na Vánoce milovníky slaných pokrmů, kteří nad cukrovím a teplým čajem ohrnují nos? Nakládané sýry, domácí paštika, utopenci i domácí vepřovka jistě vykouzlí úsměv.

Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody, doby strávené s nejbližšími a s pocitem, že brzy uzavřeme starý rok a čeká nás něco krásného v tom novém. Nezapomeňte na to a krásně si svátky užijte.

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více