Bílkové rohlíčky s pařížským krémem
Bílkové rohlíčky patří mezi klasiku vánočního pečení. Jsou sice pracné, ale zcela jistě nebudete námahy litovat. Pro snadnější nanášení čokoládové polevy nechte chvilku nazdobené rohlíčky v lednici, poleva bude na vychlazeném krému lépe držet.
Suroviny pro 20 kusů
20kusů
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
Energie | 13 262 kJ / 3 170 kcal |
---|---|
Bílkoviny | 42,99 g |
Tuky | 161,34 g |
Vláknina | 14,95 g |
Cholesterol | 463 mg |
Sodík | 366 mg |
Sůl | 0,74 g |
Sacharidy | 368,55 g |
Postup přípravy
Krok 1: Bílky s cukrem šleháme ve vodní lázni do tužší hmoty. Pak přimícháme oříšky a necháme vychladit.
Krok 2: Včas zapneme nahřívat troubu na 160 °C.
Krok 3: Na pečicí papír nastříkáme bílkové těsto do tvaru rohlíčků. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme dorůžova (asi 20 minut).
Krok 4: Na krém šleháme ve vodní lázni vejce s cukrem a kakaem do zhoustnutí. Necháme v lednici vychladit. Pak vyšleháme s máslem do hladkého krému.
Krok 5: Ve lžíci rumu rozpustíme plátek želatiny a do krému ho zašleháme.
Krok 6: Vychladlé rohlíčky zdobíme krémem a necháme v lednici zatuhnout. Nakonec namočíme do rozpuštěné čokolády. Hotové rohlíčky ukládáme do alobalem vyložené krabice.
Zveřejněno 1. 12. 2014
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Bílkové rohlíčky s pařížským krémem
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/xBGn
Moje poznámka
Bílkové rohlíčky s pařížským krémem
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/xBGn
Nejnovější recepty
Cuketové sushi
Přidáno před 4 hodinami
Panenka v kopru
Přidáno před 5 hodinami
Přírodní kuřecí plátky v pikantní paprikové omáčce
Přidáno před 13 hodinami
Hermelín pečený v listovém těstě
Přidáno 15. 6. 2025 17:48
Nekynuté knedlíky s jahodami a kokosem
Přidáno 15. 6. 2025 17:17
Jahodovo-rebarborová bublanina s rebarborovou přílohou
Přidáno 15. 6. 2025 17:10
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Jihočeský kynutý koláč
Evculina84 před 6 minutami
Špenátová polévka
brtna před 1 hodinou
Fazolkové lusky na smetaně
ZuzkaBob před 2 hodinami
Gulášová polévka z mletého masa
Anna.Milkova před 2 hodinami
Nadýchané a měkoučké loupáky
Zu.bart před 3 hodinami
Kulajda z cukety
Romana20 před 3 hodinami
Jahodový koktejl s mátou
MarcelaPa před 3 hodinami
Obrácené vepřové řízky z trouby
wimra před 5 hodinami
Bublanina z majonézy
Sarka13 před 5 hodinami
Tvarohové muffiny
Sefiragold před 6 hodinami
Tématické fráze:
jadrové rohlíčky,
bílkové ořechové rohlíčky,
ořechové rohlíčky s pařížškým krémem,
orechove rohlicky z bilku,
jádrové rohlíčky recept,
jádrové rohlíčky s krémem,
recept na jadrové rohlíčky,
bílkové pečivo,
tycinky s parizskym kremem,
jádrový rohlíček recept,
cukroví s pařížským krémem,
co upéci z bílků,
rohličky s kremem,
jádrový rohlíček,
ořechové bílkové rohlíčky,
co upéci z bílků recept,
bilkove pečení,
ořechové rohlíčky s krémem,
bílkové rohlíčky-recept,
ořechové tyčinky s pařížským krémem
Suroviny:
bílek,
cukr moučkový,
oříšky,
vejce,
cukr,
kakao,
máslo,
rum,
želatina,
čokoláda na vaření
Komentáře (15)
Čokoládový trvanlivý krém :
150 g čokolády na vaření, 150 g moučkového cukru, 50 g hrubé mouky, 2 vejce, 4 dl mléka, 1 vanilkový cukr. V mléce rozmícháme vejce, cukr, vanilkový cukr, změklou čokoládu, přidáme mouku a vyšleháme nad párou do zhoustnutí. Odstavíme a necháme vychladnout. Do vychladlé hmoty zašleháme 300 g změklého másla.
Když po 10ti minutách šlehání na páře jsem došel přesvědčení, že už se to nenašlehá a nenašlehá, tak mi doplo, že rcp je stejný jako na jádrové rohlíčky, (tedy až na to šlehání) a dál už jsem postupoval jako s jádrovou hmotou. Po částečném oschnutí těsta na plechu jsem pekl při 175°C a korpusy se dost roztékají, což je u tohoto druhu pečiva normální.
Konstatuji, že tyto jsou něco mezi klasikou jak popisuje jojaart: níže a těmi mnou výše zmíněnými jádrovými rohlíčky.
...to je mlácení prázdné slámy
Navezl jsem se do toho těsta, tak pokud zítra bude počasí že mě ani pes nevyžene, tak ho spáchám podle tohoto rcp
...ale krém ať zkusí zkusit někdo jiný, nerad dělám s želatinou...
Parížke rohlíčky sú už na týchto stránkach viackrát, sú spoľahlivo napísané, takže si možno vybrať.
Krem:4 cele vajcia vyslaham s 20 dkg krystaloveho cukru,dam nad paru a pilno slaham asi 10 minut.Ked zoberiem z pary,este preslaham,medzitym pridam vanilkovy cukor,kakao a rozpustenu cokoladu.Do vychladnuteho zaslaham 2 masla-50 dkg a trochu rumu.
Cokolada:400 g cokolady,250 g stuzeny tuk,nahriat a 10 minut treba cokoladu rucne miesat.Aby nebola stekava,tak primiesam trochu masla.Rozteky chytim za tu bielu cast a macam iba krem.
...a já si rýpnu do toho těsta
Nevím, neznám, takto nedělám...
Čistě theoreticky by to nemělo fungovat (bílky vs. tuk z ořechů), ale jestli to fakt funguje, pak by to mohl být převrat v cukrařině
Ale jak říkám - nevím, neznám...