Vejce na hniličku s křenem

Bezmasá jídla Doba přípravy: 10min. 4 názory

Bezmasá jídla Doba přípravy: 10min. 4 názory

Suroviny 4 porce

4 vejce
1 hlávka salátu
5 dkg másla
3 dkg křenu
zálivka:
ocet
voda
sůl
špetka cukru

Postup přípravy receptu

 1. Salát rozebereme na větší listy, dobře ochutíme zálivkou a odstříkáme. Rozložíme je dokola na mísu. Vejce vaříme asi 4 min., zchladíme, oloupeme a studená podél rozkrojíme.

 2. Máslo rozpustíme do červena a pokapeme jím žloutky vajec, na které jsme nasypali strouhaný křen. Podáváme se slanými rohlíky, ale i s krajíčky chleba.

 3. Nemáme-li křen, posypeme sekanou pažitkou.

Komentáře k receptu Vejce na hniličku s křenem

 • Janinka Janinka(neregistrovaná)

  Vajíčka mi velmi chutnají a jsou nenahraditelná. Zásadně však musí být domácí vajíčka z přírodního chovu, aby byla pěkně žluťoučká a ne umělá. Já si je objednávám na adr: jansajindrich@seznam.cz a jsem spokojená.

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Dělám to taky tak.

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

  Rychlá svačinka:-p:yes:+1přidala jsem fota:-))

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Ilonko, tolik receptů a žádná fotka?:-(

  Odpovědět

Tématické fráze: vejce na měko vajičko na měko vajíčka na hniličku vajíčka na měko vajíčko na hniličku vajíčko na hniličku recept vajicko na hnilicko vejce na měko recept vajíčka na hniličko jak dlouho se vaří vejce na hniličku doba vaření vajec vajíčka na hniličku recept vajička s křenem vaření vajec na měko jak uvařit vajíčka na hniličku vaření vejce na měko vejce na měko doba vaření příprava vajička na měko vajíčko na měko recept recept vajicka na hnilicku